Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Nieprawdopodobny pech Wembanyamy! Tak doznał kontuzji

NBA News: Nieprawdopodobny pech Wembanyamy! Tak doznał kontuzji

NBA News: Nieprawdopodobny pech Wembanyamy! Tak doznał kontuzji

Victor Wembanyama został wykluczony z sobotniego meczu przeciwko Dallas Mavericks po tym, jak skręcił prawą kostkę po nadepnięciu na pracownika drużyny rywali podczas przedmeczowej rozgrzewki. Trener Gregg Popovich nie mógł w to uwierzyć.

Pracownik Dallas Mavericks stał na linii końcowej, gdy Francuz Wembanyama nadepnął na jego stopę po zrobieniu dwutaktu podczas rozgrzewki. Wszystko zostało zarejestrowane i filmik już krąży po sieci.

Po tej akcji Francuz udał się do szatni, gdzie jego kostka została opatrzona. Koszykarz nie był jednak gotowy do gry, choć… gdyby mecz był rozgrywany w fazie play-off, to Wemby pojawiłby się na parkiecie.

– Gdyby to był mecz playoff, prawdopodobnie by w nim zagrał. Nie jest z tego powodu szczęśliwy, ale wolimy zachować ostrożność, ponieważ to ta sama kostka, z którą wcześniej miał problemy – powiedział trener Spurs Gregg Popovich po porażce 119:144 z Mavs.

– Nawet nie wiedziałem, że doznał kontuzji podczas rozgrzewki. Co za pech. Zawsze chcesz grać przeciwko takim zawodnikom, więc to jest rozczarowanie – przyznał Luka Doncić, gwiazdor Dallas Mavericks.

Ten przedziwny wypadek nastąpił po tym, jak Wembanyama opuścił wtorkowy mecz przeciwko Milwaukee Bucks z powodu bólu w tej samej prawej kostce. Pomimo rozegrania 22 minut w czwartkowym meczu z Chicago Bulls, plan zakładał ograniczenie jego minut gry w kolejnym spotkaniu.

Popovich zauważył, że nigdy nie był świadkiem kontuzji zawodnika w tak osobliwy sposób.

– Widzisz to na filmie i nie możesz w to uwierzyć -zaznaczył Popovich.

Francuz notuje średnio 18,5 punktu, 10,7 zbiórki i 3,0 bloki, a w tym sezonie opuścił trzy mecze.