NBA News: Nie żyje Bill Walton – jedna z największych legend NBA

NBA News: Nie żyje Bill Walton – jedna z największych legend NBA

NBA News: Nie żyje Bill Walton – jedna z największych legend NBA
(Photo by Mark Junge/Getty Images)

Smutne wieści spływają do nas dzisiejszego wieczora. Jak wynika z oficjalnego komunikatu opublikowanego przez NBA, w wieku 71 lat po walce z chorobą nowotworową zmarł Bill Walton.

Bill Walton grał w NBA w latach 1974-1987. Reprezentował barwy Portland Trail Blazers, San Diego Clippers, oraz Boston Celtics. W swojej karierze dwukrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, raz zostając MVP Finałów, oraz MVP sezonu regularnego, dwukrotnie meldując się w All-NBA Team, w All-Star Game, oraz w All-Defensive Team. Wcześniej dwukrotnie sięgał po mistrzostwo NCAA na poziomie akademickim, zostając legendą uczelni UCLA.

Po zakończeniu kariery Walton z sukcesami zajął się karierą medialną, będąc ekspertem i komentatorem dla m. in. CBS, NBC, czy ESPN. Jego syn, Luke Walton, także grał w NBA, a obecnie jest asystentem trenera w Cavaliers.

„Bill Walton był jedyny w swoim rodzaju. Jako członek Hall of Fame zredefiniował pozycję centra. Jego wyjątkowe umiejętności uczyniły go dominującą siłą w UCLA, zaprowadziły do nagród MVP sezonu zasadniczego i Finałów NBA i dwóch mistrzostw. […] To, za co jednak najbardziej go zapamiętam, była jego pogoda ducha. Regularnie pojawiał się na ligowych wydarzeniach – zawsze wesoły, uśmiechnięty od ucha do ucha, pogodny, chętny do dzielenia się swoją wiedzą. Bardzo ceniłem sobie naszą przyjaźń, zazdrościłem mu nieskończonej energii i podziwiałem za czas, jaki poświęcał każdej osobie, którą spotkał.”

– fragment oświadczenia Adama Silvera, komisarza ligi NBA