NBA News: Na jaką kasę może liczyć Jonas Valanciunas?

NBA News: Na jaką kasę może liczyć Jonas Valanciunas?

NBA News: Na jaką kasę może liczyć Jonas Valanciunas?
(Photo by Chris Graythen/Getty Images)

Jake Fischer z Yahoo!Sports sonduje rynek wolnych agentów dla centrów poszczególnych drużyn. Na jak wiele może liczyć Jonas Valanciunas?

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Wczoraj przytaczaliśmy raport Jake’a Fischera z Yahoo!Sports, który sprawdził rynek i dowiedział się, na jakie zainteresowanie i na jakie pieniądze na rynku wolnych agentów mogą liczyć wchodzący w wolną agenturę centrzy z nowojorskich zespołów. Źródła FIschera podają też kwotę, na jaką może liczyć dotychczasowy center New Orleans Pelicans, Jonas Valanciunas.

Jeśli źródła Fischera dobrze czytają rynek, Litwin będzie musiał liczyć się z obniżką wynagrodzenia. Szacuje się bowiem, że Jonas Valanciunas na rynku wolnych agentów może liczyć na kontrakt w okolicy wyjątki Mid-Level, czyli około 12,9 miliona dolarów. Do tej pory Valanciunas zarabiał 15 milionów rocznie.

31-letni Litwin ma za sobą niezbyt udany sezon w barwach Pelicans. Choć rozegrał wszystkie 82 mecze i wszystkie w pierwszej piątce, to notował jednak najsłabsze od 7 lat 12,2 punktu oraz 8,8 zbiórki na mecz. Playoffy dobitnie pokazały z kolei, że gracz o profilu Valanciunasa nie pasuje do składu Pelicans.

Zespół z Nowego Orleanu próbował wymienić zawodnika już w trakcie trade deadline, jednak wówczas nie udało się znaleźć odpowiedniej oferty. Po zakończeniu sezonu przez zespół bardzo szybko pojawiły się doniesienia, że Pelicans nie są zainteresowani podpisywaniem nowej umowy z doświadczonym Europejczykiem.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.