NBA News: Nienajlepsze wyniki oglądalności Playoffów – pierwsze spadki od 2020 roku

NBA News: Nienajlepsze wyniki oglądalności Playoffów – pierwsze spadki od 2020 roku

NBA News: Nienajlepsze wyniki oglądalności Playoffów – pierwsze spadki od 2020 roku
(Photo by Ron Jenkins/Getty Images)

Jak wyglądają statystyki oglądalności tegorocznych Playoffów? Według raportu portalu Sports Media Watch, brak LeBrona, Curry’ego i Duranta nie wpływa pozytywnie na wyniki.

Stawiając za freebet 34 PLN od SUPERBET na wygraną Mavericks w pierwszym meczu Finałów NBA, możesz wygrać 92 PLN
kurs z dnia: 3.06.2024
Kurs: 3.10
możesz zagrać
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Jak wynika z raportu Joe Lewisa z portalu Sports Media Watch, średnia oglądalność tegorocznych Playoffów to 4,1 miliona widzów – licząc oczywiście tylko amerykańskie stacje telewizyjne, kluczowe dla zarobków ligi. Względem zeszłorocznych Playoffów (licząc na tym samym etapie rozgrywek, przed finałem), jest to spadek aż o 13%. Jest to także wynik nieco niższy niż w 2022 roku.

Na gorszy wynik niż przed rokiem znacząco wpłynęły Finały Konferencji. Według wyliczeń Sports Media Watch, serię Mavericks z Timberwolves oglądało średnio 6,74 miliona osób, podczas gry serię Celtics z Pacers niewiele mniej, bo 6,31 miliona osób. Jest spadek rzędu 9% na wschodzie i aż 15% na zachodzie, gdzie widzowie znacznie chętniej oglądali rok temu sweep Nuggets na Lakers, niż wygraną Mavs na Wolves w tym roku.

Wniosek jest dość prosty i nasuwa się sam. Choć Wy, często bezstronni kibice zza Oceanu często dajecie sygnał, że nowe twarze i nowe ekipy w Playoffach są ekscytujące, to średni widz woli jednak oglądać wielkie, sprawdzone, te same marki. Zgodnie z wykresem zamieszczonym na Sports Media Watch, tegoroczne Finały Konferencji Zachodniej to pierwsze od pandemicznego 2020 roku, które zaliczyły spadek oglądalności:

źródło: sportsmediawatch.com

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.