Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Mitchell chce czekać. Kibice Cavaliers mogą się martwić?

NBA News: Mitchell chce czekać. Kibice Cavaliers mogą się martwić?

NBA News: Mitchell chce czekać. Kibice Cavaliers mogą się martwić?
Photo by Cole Burston/Getty Images

Donovan Mitchell poinformował szefostwo Cleveland Cavaliers, że nie podpisze przedłużenia kontraktu w tym roku. Chce poczekać z decyzją o podpisaniu nowej umowy. Podczas media-day zapewnił jednak, że dobrze czuje się w klubie i zamierza z Cavaliers powalczyć o mistrzostwo NBA.

– Nie podpiszę przedłużenia umowy tego lata – potwierdził Donovan Mitchell. Gwiazdor Cleveland Cavaliers nalegał jednak, by fani pamiętali, że latem przyszłego roku też może przedłużyć kontrakt. – Myślę, że nie wszyscy to rozumieją, ale zapewniam, że taką decyzję o pozostaniu w Cavs mogę podjąć także w przyszłym roku – zaznaczył.

wygrany konferencji 2023/24: kurs: bukmacher:
Celtics2.50 superbet logo GRAJ
Bucks2.50 superbet logo GRAJ
Cavaliers10.00 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 04.10.2023)

Mitchell ma ważny kontrakt z Cavaliers na sezon 2024-2025 i ma opcję zawodnika na sezon 2025-2026 o wartości 37 milionów dolarów. Jeśli obie strony nie będą mogły dojść do porozumienia, konieczne będzie podjęcie konkretnych decyzji ws. przyszłości gwiazdora w klubie.

Powiedział, że ta decyzja nie była podyktowana finansami, a raczej próbą skupienia się na kwestiach sportowych. Zwłaszcza, że Cavaliers mają plany włączenia się do walki o mistrzostwo NBA.

– Dla mnie kontynuowanie tego, co zrobiliśmy w zeszłym roku, jest głównym celem. Po prostu chcę być najlepszym zespołem, jakim możemy być. Zależy mi na tym, by ponownie dać temu miastu sporo radości – zaznaczył.

W swoim pierwszym sezonie w organizacji Mitchell zrobił ogromną różnicę. Zdobywał średnio 28,3 punktu i 4,4 asysty, pomagając młodym, utalentowanym Cavs znaleźć się w czołowej czwórce Konferencji Wschodniej.