Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Wembanyama przybrał na masie. Wskazał największe różnice między NBA a Europą

NBA News: Wembanyama przybrał na masie. Wskazał największe różnice między NBA a Europą

NBA News: Wembanyama przybrał na masie. Wskazał największe różnice między NBA a Europą
Photo by Ronald Cortes/Getty Images

Victor Wembanyama ujawnił, że w okresie letnim przytył ponad 5 kilogramów. Numer jeden draftu 2023 roku podkreślił również, że kluby w Europie nie są aż tak oddane wyznaczonym celom i nie mają długoterminowych ambicji.

Francuz, Victor Wembanyama, przygotowuje się do swojego debiutanckiego sezonu w NBA. Koszykarz bardzo intensywnie pracuje nad swoim ciałem w okresie przygotowawczym.

19-latek – podczas media-day – odpowiadając na pytania dotyczące jego fizycznej przemiany, powiedział, że odkąd jest w San Antonio przytył ponad 5 kilogramów (wcześniej ważył około 95 kg).

– Staram się na tym poprzestać, nie dodawać zbyt wiele za szybko. To jest proces. Moja kondycja fizyczna jest o wiele lepsze niż kiedykolwiek wcześniej w moim życiu – zaznaczył.

ROTY 2023/24 kurs: bukmacher:
V. Wembanyama1.80 superbet logo GRAJ
S. Henderson4.00 superbet logo GRAJ
Ch. Holmgren4.50 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 04.10.2023)

Wemby docenił także wiedzę Spurs w zakresie rozwoju zawodników, zauważając, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy dowiedział się więcej o swoim ciele niż przez poprzednie pięć lat.

– Spurs wiedzą pod tym względem dużo więcej niż którykolwiek z moich wcześniejszych zespołów, ponieważ mogą dokładniej przeprowadzić niektóre testy sprawnościowe. Wszystko to jest bardzo dobrze przeanalizowane – podkreślił.

Francuz został także zapytany o największą różnicę między Europą a Stanami Zjednoczonymi. Wembanyama podkreślił spójną kulturę organizacji Spurs.

– W Europie całe organizacje – front office, trenerzy, personel – nie są tak bardzo zaangażowane w posiadanie wielkich ambicji w dłuższej perspektywie. Czasami w Europie dochodzi do kłótni pomiędzy zawodnikami i trenerami, zawodnikami a zarządem. Tutaj wszyscy pracują w harmonii i wszyscy dążą do tego samego celu – odpowiedział.