Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: LeBron przekazuje pozycję lidera Davisowi

NBA News: LeBron przekazuje pozycję lidera Davisowi

NBA News: LeBron przekazuje pozycję lidera Davisowi
Photo by Ronald Martinez/Getty Images

Trwają Media Days w NBA – dni, kiedy to drużyny rozpoczynające obozy przygotowawcze urządzają duże, powitalne konferencje prasowe. Swoją konferencję zorganizowali także Los Angeles Lakers, a pojawili się na niej m. in LeBron James i Anthony Davis. Dwaj liderzy zespołu, którzy… Powoli przekazują pomiędzy sobą pałeczkę pierwszeństwa.

LeBron James mówi wprost o tym, że nie on jest liderem Lakers. Miano to przysługuje młodszemu Davisowi:

„To on jest twarzą organizacji. Popatrzysz na wszystkie te zastrzeżone numery które mamy w tym ośrodku, na wszystkich wspaniałych, którzy tu byli i AD jest jednym z nich.”

– LeBron James
zwycięzca konferencji 2023/24: kurs: bukmacher:
Lakers7.50 superbet logo GRAJ

(kurs z dnia 04.10.2023)

Medialnie i marketingowo to LeBron James aż do końca swojej kariery pozostanie twarzą każdego zespołu, w którym zagra. Niemniej parkiet rządzi się swoimi prawami. O ile LeBron w wieku 38 lat rozegrał kapitalny sezon, można było odnieść wrażenie, że to obecność lub nieobecność Anthony’ego Davisa miała większy wpływ na wyniki zespołu.

„Jestem tu teraz drugim najstarszym gościem, więc ludzie będą na mnie polegać. Czuję, że ciąży na mnie odpowiedzialność, żeby być jednym z liderów obok LeBrona. Moją pracą jest pomóc tym gościom, pomóc młodym graczom, być ciągle z nimi. […]

Co roku moim celem jest rozegrać 82 mecze. Tego lata nic się nie zmieniło. Miałem trochę wolnego. Wróciłem na halę i jestem gotowy, żeby zaczynać. Nic się nie zmieniło. Każdego roku chcesz wyjść na każdy mecz i dać swojej drużynie szansę na wygraną. Zwłaszcza z moją rolą.”

– Anthony Davis

Rzeczona obecność bądź nieobecność Anthony’ego Davisa będzie dla Lakers kluczowym elementem nadchodzącego sezonu. Ostatni raz przynajmniej 70 meczów w sezonie rozegrał on w rozgrywkach 2017/18, a więc aż 6 lat temu. Od tego czasu bardzo często zmaga się on z pomniejszymi kontuzjami, które często wykluczają go z gry.