NBA News: Milwaukee Bucks wzmacniają ławkę – pozyskują weterana

NBA News: Milwaukee Bucks wzmacniają ławkę – pozyskują weterana

NBA News: Milwaukee Bucks wzmacniają ławkę – pozyskują weterana
Photo by Stacy Revere/Getty Images

Wciąż zauważalne są powidoki, będące następstwem niedawnego Trade Deadline. Dodajmy – dość nieciekawego Trade Deadline. Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Danilo Gallinari podpisze kontrakt z Milwaukee bucks aż do końca sezonu 2023/24.

35-letni włoski skrzydłowy został wolnym agentem właśnie w Trade Deadline, kiedy to Detroit Pistons zwolnili go, żeby zrobić w składzie miejsce na inne transfery. Jeszcze w tym sezonie został on pozyskany przez Detroit z Washington Wizards, gdzie weteran odbudowywał się po poważnej kontuzji ACLa.

Galiinari w tym sezonie spędza na parkiecie średnio po 15 minut na mecz, zdobywając 7,3 punktu, 2,8 zbiórki i 1,3 asysty, trafiając przy tym dość przeciętne 35,5% za trzy. Widać mimo wszystko tendencję wzrostową – w sześciu meczach w barwach Pistons trafiał ponad 58% rzutów z dystansu, jednak na niskiej próbie 7/12.

Gallinari – jeśli pozostanie zdrowy – może być cennym wzmocnieniem ławki, poszerzeniem dość wąskiej rotacji zespołu. Do tej pory realne minuty grać musieli gracze widocznie minusowi, jak MarJon Beauchamp, Andre Jackson jr., czy Thanasis Antetokounmpo. Można mieć jednak wątpliwości, czy doświadczony, powolny strzelec jest tym, czego Bucks najbardziej potrzebują. W obecnym kryzysie dużo cenniejszy mógłby być dobry obrońca na pozycje 1-3. Danilo – przy wszystkich swoich zaletach – nie będzie stanowił w tym elemencie nadwyżki.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.