NBA News: Kawhi opuści Mecz Gwiazd? Uraz… lub przezorność

Możliwe, że doczekamy się jeszcze jakichś roszad w zbliżającym się wielkimi krokami Meczu Gwiazd. Odbędzie się on w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 2:00 naszego czasu – składy są już od dłuższego czasu znane, jednak występ jednego z uczestników stoi pod znakiem zapytania.

Jak donosi Kendra Andrews z ESPN, niepewny jest występ w Meczu Gwiazd Kawhi Leonarda, zawodnika LA Clippers. Kawhi opuścił ostatni mecz z powodu bólu biodra, a mecz wcześniej, w przegranym starciu z Minnesot ą, spędził na parkiecie tylko 30 minut:

„Nie sądzę, żeby to było coś poważnego. Grał z tym [urazem] w poprzednim meczu, czuł pewien dyskomfort w biodrze. Kiedy więc zwycięstwo nie było już w naszym zasięgu, nie wprowadzaliśmy go do gry w czwartej kwarcie, żeby mądrze to rozegrać.”

– trener Tyronn Lue

„Mądrze to rozegrać” – to jest chyba kluczowe. Kawhi Leonard od kilku sezonów cierpi z powodu przewlekłej tendinopatii kolana – nieuleczalnego zwyrodnienia, które rok w rok uniemożliwiało mu rozegranie większej liczby spotkań. Ostatni raz przynajmniej 70 spotkań rozegrał w sezonie 2016/17, a jego forma zdrowotna w Playoffach rok do roku pozostaje wielką niewiadomą.

Ten sezon jest dla Leonarda zaskakująco udany i… Zdrowy. Do tej pory opuścił on zaledwie 5 spotkań i należałoby się zastanowić, czy na wszelki wypadek nie dać mu odpocząć. Kiedy znajdzie się lepsza okazja na odciążenie stawów, niż tydzień przerwy związany z All-Star Week?

Kendra Andrews w swoim raporcie zapewnia, że niezależnie od urazu, Kawhi pojawi się w Indianapolis. Stawiam jednak dolary przeciw orzechom, że albo nie zagra, albo wyjdzie na dosłownie kilka minut. Tak dobry sezon Clippers nie może pójść na marne z powodu przeciążenia kluczowych graczy. Nie po tylu latach niepowodzeń związanych z problemami zdrowotnymi.