Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Mark Cuban prezydentem USA?! Stanowcza odpowiedź miliardera

NBA News: Mark Cuban prezydentem USA?! Stanowcza odpowiedź miliardera

NBA News: Mark Cuban prezydentem USA?! Stanowcza odpowiedź miliardera
fot. wikimedia commons

Sporo ostatnio dzieje się wokół Marka Cubana, który sprzedał większościowy pakiet akcji Dallas Mavericks za kwotę 3,5 miliarda dolarów. Teraz pojawiły się informacje, że miliarder mógłby być kandydatem na prezydenta USA w wyborach w 2024 roku. Ten jednak stanowczo zaprzeczył.

We wtorek Mark Cuban wstrząsnął światem NBA, kiedy zgodził się sprzedać rodzinie Adelsonów większościowy pakiet udziałów w Dallas Mavericks za astronomiczną kwotę 3,5 miliarda dolarów.

Oprócz sprzedaży swoich większościowych udziałów w Mavericks, Kubańczyk ogłosił niedawno również, że zrezygnuje ze swojej roli w długotrwałym programie biznesowym „Shark Tank”, w którym uczestniczy od ponad dziesięciu lat.

Biorąc pod uwagę, że te dwa główne ruchy biznesowe mają nastąpić szybko po sobie, a do wyborów prezydenckich pozostał niecały rok, łatwo było zobaczyć, jak w mediach społecznościowych zaczął rozwijać się ten temat.

W środę CNBC skontaktowało się z Cubanem, który napisał w e-mailu, że „nie ma planów” kandydowania na prezydenta w 2024 r. Cuban nie zamierza więc przenosić swojej uwagi na arenę polityczną, pomimo spekulacji na ten temat.

Warto przypomnieć, że Cuban rozważał kampanię prezydencką w 2020 r., nawet posunął się do zatrudnienia ankietera, aby ocenił jego ewentualne szanse. Byłby kandydatem niezależnym, ale ostatecznie nie zdecydował się na to ze względu na jego małe szanse i stres, który miałby negatywny wpływ na jego rodzinę.

– Moja rodzina odrzuciła tę decyzję. Inaczej bym to zrobił – powiedział Cuban CNN.