NBA News: Maksymalny kontrakt dla Cunninghama? Klasa 2021 powalczy o pieniądze

NBA News: Maksymalny kontrakt dla Cunninghama? Klasa 2021 powalczy o pieniądze

NBA News: Maksymalny kontrakt dla Cunninghama? Klasa 2021 powalczy o pieniądze
Photo by Brian Sevald/NBAE via Getty Images

W te wakacje przypada możliwość przedłużenia debiutanckich umów zawodników, którzy dołączyli do NBA w drafcie 2021. Czy ktoś z tych graczy zasługuje na maksymalny kontrakt?

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Debiutanckie kontrakty to zazwyczaj 4-letnie, niewysokie umowy – ich wysokość zależy od numeru, z którym gracz został wybrany. Oznacza to, że po przyszłym sezonie skończą się debiutanckie umowy graczy z draftu 2021. Tego lata kluby mogą już negocjować z tymi koszykarzami przedłużenia umów.

Nasuwa się pytanie – czy już tego lata ktoś z naboru 2021 otrzyma maksymalny kontrakt? Szacuje się, że maksymalne przedłużenie, jakie może wynegocjować tego lata gracz na debiutanckiej umowie, to 225 milionów dolarów za 5 lat.

Według Jamesa L. Edwardsa z The Athletic, murowanym kandydatem jest Cade Cunningham, obecny lider Detroit Pistons:

„Jestem na 99% pewien, że Cunningham otrzyma przedłużenie kontraktu tego lata. Nie chcę mówić o 100%, ponieważ nigdy nie wiesz co może się wydarzyć, ale będę w szoku, jeśli 1. pick draftu 2021 nie podpisze maksymalnego przedłużenia.”

– James L. Edwards, The Athletic

Wśród graczy draftu 2021, o których możemy myśleć w kontekście wysokich umów, są jeszcze m. in. Jalen Green, Alperen Sengun, Evan Mobley, Scottie Barnes, czy Jonathan Kuminga. Inni gracze warci uwagi, którzy mogą tego lata negocjować ze swoimi klubami, to Franz Wagner, Herb Jones, Trey Murphy III, Jalen Suggs, czy Josh Giddey.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.