NBA News: Lonzo Ball dużą kasę – czy wróci do gry?

NBA News: Lonzo Ball dużą kasę – czy wróci do gry?

NBA News: Lonzo Ball dużą kasę – czy wróci do gry?
Photo by Michael Reaves/Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Lonzo Ball podjął decyzję, której wszyscy się chyba spodziewaliśmy – podjął opcję w kontrakcie na sezon 2024/25. Zarobi masę kasy – a czy zagra?

Lonzo Ball miał kontrakt z Chiago Bulls gwarantowany do końca trwającego sezonu. Kolejne rozgrywki – sezon 2024/25 – były opcją w kontrakcie zawodnika. Miał więc prawo zadecydować, czy wejść już teraz na rynek wolnych agentów, czy wziąć kasę za kolejny sezon i jeszcze przez rok być zawodnikiem Chicago Bulls. Wybrał wartą 21,4 miliona dolarów opcję na kolejny sezon.

Dla Chicago Bulls decyzja ta jest problematyczna. Lonzo Ball z powodu trudnych do wyleczenia kontuzji kolan nie rozegrał meczu koszykówki od stycznia 2022 roku, a więc od ponad dwóch lat. Niestety, nie zanosi się na wielki powrót. Rehabilitacje po licznych operacjach nie są obiecujące, a niektóre z doniesień sugerują, że Lonzo ma problem nawet z wchodzeniem po schodach. Lekarze są bezradni.

Powrót do gry zdrowego Lonzo Balla w formie byłby dla Bulls dużym wzmocnieniem. W swoim ostatnim sezonie notował on średnio 13 punktów, 5,4 zbiórki i 5,1 asysty, trafiając najlepsze w karierze 42,3% za trzy i świetnie prezentując się w obronie. Niestety, wszystko wskazuje na to, ze 21 milionów dolarów na kontrakt Lonzo będzie dla Bulls jedynie pustym zapełnieniem salary cap.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.