Darmowe transmisje meczów na żywo 📺
Darmowe kotno gracza i extra 🎁 na start

 

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Lillard w końcu odejdzie z Blazers? „Klub jest agresywny na rynku”

NBA News: Lillard w końcu odejdzie z Blazers? „Klub jest agresywny na rynku”

NBA News: Lillard w końcu odejdzie z Blazers? „Klub jest agresywny na rynku”
Photo by Sam Forencich/NBAE via Getty Images

Portland Trail Blazers wstrzymywali się dotychczas ze sprzedażą Damiana Lillarda, ale rozmowy w ostatnim czasie nabrały tempa. Wszystko ze względu na zbliżający się termin rozpoczęcia obozu przygotowawczego. Najnowsze doniesienia przekazał dziennikarz Adrian Wojnarowski.

To jedna z najdłuższych sag transferowych w NBA. Damian Lillard 1 lipca poprosił władze Portland Trail Blazers o wymianę do innego klubu. Jako swojego nowego pracodawcę wskazał Miami Heat. To do ekipy z Florydy chce dołączyć gwiazdor Blazers.

„Lillard preferuje Miami Heat, które uważa się, że przedstawiło najbardziej przekonującą ofertę, ale może nie być to najlepsza oferta dla obecnego pracodawcy zawodnika” – donosi Adrian Wojnarowski.

Dziennikarz twierdzi, że Blazers zaczęli badać scenariusze wykraczające poza opcję Miami Heat.

„Portland próbuje stworzyć kilka scenariuszy obejmujących wiele zespołów, aby zobaczyć, czy uda im się odzyskać aktywa w zamian za Damiana Lillarda. Blazers w ostatnich dniach byli bardzo agresywni na rynku transferowym. To efekt zbliżającego się terminu rozpoczęcia okresu przygotowawczego” – twierdzi Adrian Wojnarowski.

Pytanie brzmi, czy znajdą porozumienie w ciągu najbliższych kilku dni, czy też będą musieli sprowadzić Lillarda z powrotem na obóz?

Lillard został wybrany z szóstym numerem w drafcie w 2012 roku właśnie przez Blazers. Od początku kariery grał tylko tam. Ostatnio w 58 meczach sezonu zasadniczego zdobywał średnio 32,2 punktu, 4,8 zbiórki oraz 7,3 asysty, trafiając 37-proc. rzutów za trzy.