Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Liga zwróciła się do Balla. „Musisz zakryć tatuaż!”

NBA News: Liga zwróciła się do Balla. „Musisz zakryć tatuaż!”

NBA News: Liga zwróciła się do Balla. „Musisz zakryć tatuaż!”
Photo by Kent Smith/NBAE via Getty Images

LaMelo Ball ma wytatuowane na szyi „LF”, inicjały drugiego imienia, a teraz także nazwę swojej marki odzieżowej, co narusza politykę NBA. Szefowie ligi wymagają od zawodnika Charlotte Hornets zakrycia tego tatuażu. O wszystkim poinformował dziennikarz Adrian Wojnarowski.

„Liga poinformowała drużynę Hornets, że Ball narusza Układ Zbiorowy Pracy (CBA) w związku z umieszczaniem – w postaci tatuażu – komercyjnego logo na swoim ciele” – donosi Adrian Wojnarowski z ESPN.

Mianowicie obrońca Hornets ma wytatuowane „LF” na szyi za lewym uchem – skrót od jego drugiego imienia, LaFrance. „LF” jest obecnie jego marką odzieżową.

„Staramy się egzekwować tę zasadę rozsądnie, zgodnie z jej celem i biorąc pod uwagę wysiłki graczy mające na celu wyrażanie siebie w sposób niekomercyjny. Jednak tatuaż na szyi LaMelo Balla stanowi oczywiste naruszenie zasady i w związku z tym musi zrobić wszystko, by to ukryć” – zaznaczył rzecznik NBA Tim Frank w oświadczeniu dla ESPN.

Ball twierdzi z kolei, że używał inicjałów LF na długo przed tym, zanim stało się to marką, i że reprezentują one nie tylko jego drugie imię, ale także jego wujka, podkreślając jednocześnie, że ta polityka ligi była rzadko egzekwowana w tej kwestii.

Warto zauważyć, że brat LaMelo, Lonzo Ball, musiał zakryć swój tatuaż przedstawiający markę Big Baller, firmę założoną przez ich ojca w 2018 roku.