NBA News: LaMelo Ball nie zagra już do końca sezonu

NBA News: LaMelo Ball nie zagra już do końca sezonu

NBA News: LaMelo Ball nie zagra już do końca sezonu

Jak wynika z informacji podanych mediom przez Charlotte Hornets, LaMelo Ball nie zagra już w obecnym sezonie. Lider Hornets przechodzi rehabilitację kostki.

LaMelo Ball pozostaje poza grą od 27 stycznia, kiedy to doznał urazu kostki w trakcie meczu przeciwko Houston Rockets. Doszło wówczas do pechowej kolizji z kolegą z zespołu:

Niestety, nie jest to pierwszy raz, kiedy LaMelo Ball z powodów zdrowotnych opuszcza spotkania. 22-latek w bieżącym sezonie rozegrał tylko 22 spotkania, a oprócz obecnej kontuzji kostki, wcześniej opuścił też 20 meczów z powodu urazu tej samej części ciała. Rok temu z kolei kostka sprawiła, że Ball zagrał zaledwie 36 meczów. Jednym słowem: Młody lider Hornets nie jest okazem zdrowia.

W tym sezonie nieobecność Balla nic już nie zmieni – Hornets z bilansem 18-54 zajmują 13. miejsce na wschodzie i marzenia o Playoffach porzucili już dawno. Gdyby LaMelo rozegrał zdrowy sezon, mogłoby być inaczej. W 22 meczach w których Ball grał, Hornets zaliczyli bilans 7-15, co daje około 32% wygranych… Słabo, ale lepiej niż 22% wygranych bez niego.

Ball we wspomnianych 22 meczach notował średnio 23,9 punktu, 5,1 zbiórki i 8 asyst.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.