NBA News: Lakers gotowi dać maxa LeBronowi! Czy James go weźmie?

NBA News: Lakers gotowi dać maxa LeBronowi! Czy James go weźmie?

NBA News: Lakers gotowi dać maxa LeBronowi! Czy James go weźmie?
Photo by Allen Berezovsky/Getty Images

Tegoroczna wolna agentura – jak to bywa w ostatnich latach – nie obfituje w największe nazwiska. Może jednak okazać się, że na rynku pojawi się największe z nazwisk: LeBron James. Lider Lakers ma do podjęcia decyzję – może wykorzystać wartą 51,5 miliona dolarów opcję na przyszły sezon, lub zrezygnować z niej i zostać wolnym agentem.

Los Angeles Lakers zrobią wszystko, by Jamesa zatrzymać. Jak podaje Dave McMenamin z ESPN, Lakers są gotowi przedstawić LeBronowi maksymalną ofertę kontraktową. W przypadku 39-letniego już Jamesa, max ten wynosi 160 milionów dolarów za 3 lata.

James może więc zrezygnować z opcji i podpisać za 160 milionów, lub… Wejść w opcję i podpisać przedłużenie, co łącznie za 3 kolejne lata przyniesie mu 162 miliony dolarów! Dlaczego jednak opcja ta wydaje się mniej prawdopodobna? W przypadku przedłużenia James zgarnie 2 miliony więcej, ale pozbawi się klauzuli 'no-trade’, która pozwala mu zawetować każdy transfer ze swoim udziałem.

Pytanie brzmi oczywiście, czy James chce wiązać się w tym wieku na tak długo, jak trzy lata. W ostatnich latach widywaliśmy sytuacje, w których James podpisuje umowy typu 1+1, z jednym gwarantowanym rokiem i opcja gracza w kolejnym. To daje mu największą swobodę działań, którą – jak chyba wiemy – James sobie ceni.

LeBron James na końcu może też podjąć decyzję w oparciu o sytuację swojego syna, Bronny’ego Jamesa. Młody James przystąpił do draftu, który odbędzie się w dniach 27-28 czerwca, a więc dosłownie za moment. Od lat słyszeliśmy wypowiedzi sugerujące, że gra u boku syna w NBA jest marzeniem LeBrona.

Jeśli postawisz za 111 PLN zakładu bez ryzyka od TOTALbet na wybór Bronny’ego do Lakers, możesz wygrać 172 PLN!
kurs z dnia: 25.06.2024
Kurs: 1.77
możesz zagrać
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.
Bronny do LAL w drafcie? Sprawdź na TOTALBET!

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.