NBA News: Kontuzja debiutanta z Kings! Operacja i kilka miesięcy pauzy

NBA News: Kontuzja debiutanta z Kings! Operacja i kilka miesięcy pauzy

NBA News: Kontuzja debiutanta z Kings! Operacja i kilka miesięcy pauzy
Photo by Rocky Widner/NBAE via Getty Images

Jak informuje Shams Charania z The Athletic, debiutant Sacramento Kings – Devin Carter – zmuszony jest przejść operację barku.

22-letni Devin Carter, którego Sacramento Kings wybrali z 13. numerem tegorocznego draftu, nie tylko nie zagra w tegorocznej lidze letniej, ale opuści także początek sezonu regularnego. Jak podaje bowiem Shams Charania z The Athletic, młody koszykarz zmuszony jest poddać się operacji kontuzjowanego barku, która może wykluczyć go z gry na 6-8 miesięcy.

Sezon regularny rozpoczyna się w połowie października, a Carter – według obecnych prognoz – może nie zagrać nawet w tym roku kalendarzowym.

Przed draftem Devin Carter uchodził za jednego z bardziej utalentowanych graczy tegorocznego naboru, a jednocześnie takiego, który już teraz jest gotowy na grę w NBA. Jego spadek w drafcie aż do 13. picku był więc niespodzianką. Dziś jednak wiemy, z czego on wynikał – Carter już w trakcie treningów przed draftem zmagał się z kontuzją ramienia, która była przysłowiową „czerwoną flagą” dla wybierających w drafcie managerów.

Debiutant Roku 2024/25: kurs: bukmacher:
A. Sarr5.80 GRAJ
Z. Risacher7.00 GRAJ
Z. Edey7.80 GRAJ

kursy z dnia 8.07.2024 | +18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Carter spędził 3 lata w NCAA, w tym dwa ostatnie na uczelni Providence. W ostatnim sezonie, jako lider zespołu, notował średnio 19,7 punktu, 8,7 zbiórki i 3,6 asysty na mecz, znacznie poprawiając swój rzut z dystansu (do poziomu 37,7%), oraz błyszcząc po bronionej stronie parkietu.

Wiedząc, że zaczną sezon bez rezerwowego rozgrywającego, Kings podpisali minimalny kontrakt z Jordanem McLaughlinem.

Z KODEM ZKRAINYNBA DO 333 PLN BEZ RYZYKA! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.