NBA News: Koniec PG#13! Zaskakująca decyzja Paula George’a

NBA News: Koniec PG#13! Zaskakująca decyzja Paula George’a

NBA News: Koniec PG#13! Zaskakująca decyzja Paula George’a

Tak sobie myślę, że możesz potraktować ten nagłówek jako clickbait. Nie, Paul George nie kończy kariery, ani nic w tym rodzaju. Chodzi o naturalny koniec ksywki PG#13.

Paul George od 2015 roku nosi na koszulce numer #13 i przez te niemal 10 lat zbudował spory marketingowy potencjał wokół pseudonimu PG#13, który odnosi się do systemu „parental grading”, który ocenia, od jakiego wieku dany film czy gra powinna być „konsumowana” przez Twoje dziecko. Teraz czas na zmianę. Czas na… PG#8?

Wraz z przejściem do Philadelphii 76ers, Paul George zdecydował się na zmianę długo noszonego numeru. Powodów było kilka. Jednym z nich jest chęć uhonorowania Kobe Bryanta, który urodził się w Filadelfii, a przez pierwsze lata swojej kariery nosił właśnie #8:

„Musiałem to zrobić. No weź, stary, jestem w Philly. To mój sposób na uhonorowanie Kobego jako idola. […] Dobrze jest mieć te momenty, kiedy patrzysz na swój numer i myślisz: Tak, to dla niego go noszę.”

– Paul George we własnym podcaście Podcast P

Drugim powodem, znacznie bardziej prozaicznym… Jest jego 3-letni syn, Paul Vuk George. Młody nie potrafi jeszcze wymówić słowa „trzynaście”. Urocze.

Stawiając 20 PLN na wygraną 76ers w konferencji wschodniej, możesz wygrać 88 PLN!
kurs z dnia: 8.07.2024
Kurs: 5.00
możesz zagrać
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Skoro już jesteśmy przy temacie numerów na koszulkach, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ciekawostkę, którą jest powolne wymieraniu numeru #6 na koszulkach. W 2022 roku NBA – aby uhonorować zmarłą legendę ligi, Billa Russella – zastrzegła numer 6, z którym ten grał niegdyś w Celtics. Liga zabroniła wybierania tego numeru, jednak nie nakazała zmiany tym, którzy już ten numer nosili. W momencie zastrzeżenia, było to 16 zawodników. W przyszłym sezonie będzie to już tylko dwóch. Po odejściu McLaughlina z Timberwolves i odejściu Caruso z Bulls, na „placu boju” zostają już tylko Jaylin Williams z Oklahomy i Deandre Jordan w Denver Nuggets. Interesujący pojedynek o miano ostatniego gracza w historii, który będzie nosił szóstkę na plecach. Faworytem raczej Williams.

Numer #8, który założy Paul George, w zeszłym sezonie nosiło za to aż 26 zawodników. Więcej – bo aż 29 graczy – nosiło tylko numer #5.

Z KODEM ZKRAINYNBA DO 333 PLN BEZ RYZYKA! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.