Lakers wygrają przynajmniej 49 meczów?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

1.95
Odbierz
NBA News: Ostatni rok w umowie Davisa – co dalej? Zostanie w Lakers?

NBA News: Ostatni rok w umowie Davisa – co dalej? Zostanie w Lakers?

NBA News: Ostatni rok w umowie Davisa – co dalej? Zostanie w Lakers?
Photo by Allen Berezovsky/Getty Images

Los Angeles Lakers w końcu, trzy lata po zdobyciu mistrzostwa, znów mają za sobą naprawdę udany sezon, zakończony w Finałach Konferencji. Ich ambicją będzie walka o to, by wynik ten w przyszłym sezonie jeszcze poprawić i zmaksymalizować szanse na tytuł, wynikające z posiadania duetu LeBron Davis. Zwłaszcza, że losy tego duetu nie musza być oczywiste.

Zarówno LeBron James, jak i Anthony Davis, mają obowiązujące umowy na kolejny sezon. W przypadku obu zawodników jednak, sezon 2024/25 jest już opcją gracza. Oznacza to, że zarówno LeBron James, jak i Anthony Davis, mogą za rok wejść na rynek wolnych agentów, jeśli nie skorzystają ze swoich opcji, lub nie przedłużą wcześniej kontraktu.

Tu pojawia się Dave McMenamin z ESPN, który podzielił się swoją zakulisową wiedzą w podcaście redakcyjnego kolegi, Zacha Lowe:

„Jestem pewien, że Anthony Davis wejdzie w obóz przygotowawczy z przedłużoną umową.”

„W obecnej sytuacji, oczekuje się, że pewnego rodzaju umowa zostanie dogadana. Wynika to w dużej mierze z jednego faktu – Anthony Davis jako [potencjalny] element transferowy nie jest tak wartościowy, jak to, co wnosi na parkiet, kiedy jest zdrowy i gra z LeBronem.”

– Dave McMenamin, ESPN

jeśli doniesienia Dave’a McMenamina są wiarygodne, to Lakers wiążą przyszłość z 30-letnim obecnie Anthonym Davisem. Przedstawienie mu propozycji przedłużenia umowy na dłuższy okres może oznaczać, że Lakers widzą scenariusz, w którym po zakończeniu kariery/odejściu LeBrona, to właśnie AD przejmuje samodzielnie stery. Trudno bowiem oczekiwać, że 40-letni w momencie zakończenia obecnej umowy LeBron, będzie w stanie podpisać z Lakers kolejny, długi kontrakt, dorównujący umowie o prawie dekadę młodszego Davisa.

Typy NBA – kursy na Lakers

Lakers w zeszłym sezonie awansowali do Finału Konferencji Zachodniej, gdzie jednak przegrali aż 0-4 z przyszłymi mistrzami, Denver Nuggets. Była to jedyna seria w całych Playoffach, która zakończyła się wynikiem do zera. Lakers nie byli więc wcale tak blisko awansu do Finału, co widać w kursach bukmacherskich na kolejny sezon. Pomimo zachowania większości składu, a nawet kilku solidnych wzmocnień, Jeziorowcy pozostają dopiero szóstym zespołem w stawce, oceniając po kursach bukmacherskich:

mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
Nuggets5.40 GRAJ
Celtics5.60 GRAJ
Suns7.00 GRAJ
Bucks8.00 GRAJ
Heat9.60 GRAJ
Lakers13.00 GRAJ

(kurs z dnia 20.07.2023)