NBA News: Kolejny raport o błędach sędziów! Kroki w kluczowej akcji

NBA News: Kolejny raport o błędach sędziów! Kroki w kluczowej akcji

NBA News: Kolejny raport o błędach sędziów! Kroki w kluczowej akcji
Photo by Elsa/Getty Images

Kolejny mecz serii Knicks z Sixers i kolejne kontrowersje sędziowskie. Tym razem dotyczące kapitalnej akcji Tyrese Maxey’a, który w końcówce meczu niemal samodzielnie poprowadził Sixers do zwycięstwa. Zrobił to między innymi wymuszając faul przy rzucie za trzy na niespełna pół minuty przed końcem… Jak się okazuje nieprzepisowo!

Ekipa sędziowska opublikowała zwyczajowy, pomeczowy raport, w którym analizowane są wszystkie sytuacje z ostatnich 2 minut meczu. Sędziowie ponownie w tej serii przyznali, że w analizie wideo dostrzegli swój błąd, którym miało być nieodgwizdanie błędu kroków Maxey’a:

„Maxey zabrał się z piłką na swojej lewej nodze, wykonał dwa legalne kroki, po czym ruszył ponownie swoją prawą stopą, zanim został sfaulowany przed oddaniem rzutu.”

– pomeczowy raport sędziowski

Wcześniej w tej serii kontrowersje sędziowskie miały miejsce w meczu numer 2, w którym New York Knicks wyszarpali zwycięstwo w kapitalnej końcówce… Naznaczonej jednak kilkoma przegapionymi gwizdkami w kluczowych sytuacjach:

Czy kroki, których nie dopatrzyli się sędziowie u Tyrese Maxey’a umniejszają jego występowi, czy też wygranej Sixers i ich postawnie na przestrzeni całego meczu? Oczywiście nie – tak jak w przypadku meczu numer 2 nie umniejszały zwycięstwu Knicks. Czy błędy sędziowskie – mniejsze lub większe – zdarzają się na przestrzeni całego meczu na korzyść obu zespołów? Jak najbardziej.

Czy jednak raport, który pokazuje, że sędziowie mniej lub bardziej zawiedli w wyrównanych końcówkach dwóch meczów serii, być może decydując o jej losach, jest trochę demotywujący z perspektywy bezstronnego kibica? Wydaje mi się, że tak.

Stawiając za 34 PLN freebet od SUPERBET na wygraną Knicks w kolejnym meczu, możesz wygrać 76 PLN
kurs z dnia: 2.05.2024
Kurs: 2.55
możesz postawić
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.