Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Kluby chcą Caruso. Jasne stanowisko Bulls

NBA News: Kluby chcą Caruso. Jasne stanowisko Bulls

NBA News: Kluby chcą Caruso. Jasne stanowisko Bulls

Rozgrywający Chicago Bulls, Alex Caruso, cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony innych drużyn NBA, ale wygląda na to, że szefowie Bulls nie mają w planach jego transferu.

Shams Charania z The Athletic donosi, że wiele drużyn wyraziło zainteresowanie przeprowadzeniem transakcji w celu pozyskania gwiazdy Bulls Alexa Caruso. W tym gronie wymieniano m.in. Celtics czy Lakers. Jest tylko jeden problem, który stoi na przeszkodzie. Bulls nie wyobrażają sobie drużyny bez Caruso i nie zamierzają nim handlować.

29-latek jest pożądany w całej lidze ze względu na swoją zdolność do wypełniania wielu ról na parkiecie, ale wydaje się, że Bulls postrzegają go jako kluczowy element swojego składu. Podpisał kontrakt do sezonu 2024-25, a jego pensja w wysokości 9,9 miliona dolarów na przyszły rok jest tylko częściowo gwarantowana.

Caruso wystąpił w 20 meczach tego sezonu. Jego średnie na poziomie 9,5 punktu, 3,4 zbiórki i 2,3 asysty mogą wydawać się skromne, ale świetnie sprawdza się w roli „glue guy”, zawodnika, który spaja grę w obronie, tworzy także atmosferę w szatni. Notuje średnio 1,3 przechwytu na mecz i trafia 46,4 procent z dystansu.

Podczas gdy Caruso wydaje się być poza zasięgiem, Bulls podobno badają możliwości transferowe dla swoich gwiazd. Charania spodziewa się, że zespół „będzie kontynuował sondowanie zainteresowanych drużyn” w sprawie wymiany za Zacha LaVine’a.

Również weteran DeMar DeRozan jest kandydatem do wymiany, ponieważ latem może zostać niezastrzeżonym wolnym agentem. Sam Amick z The Athletic doniósł na początku tego miesiąca, że preferowanymi miejscami docelowymi 34-latka są New York Knicks i Miami Heat.