NBA News: Klay Thomspon do Mavericks? Gdzie trafi strzelec z Warriors

NBA News: Klay Thomspon do Mavericks? Gdzie trafi strzelec z Warriors

NBA News: Klay Thomspon do Mavericks? Gdzie trafi strzelec z Warriors
(Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Czy obejrzeliśmy już ostatni wspólny mecz Splash Brothers? Według doniesień Sama Amicka z The Athletic, Dallas Mavericks mogą latem wyciągnąć Klay’a Thompsona z Warriors.

Playoffy przed nami, ale nie wszyscy wezmą w nich udział… Więc niektórzy mogą myślami wybiegać już w przód, do wakacji i wolnej agentury. Jednym z takich klubów są Golden State Warriors, których rozczarowująca porażka w Play-In może skłonić do długo wyczekiwanej przebudowy. Na pierwszej linii frontu – w dużej mierze przez fatalny występ w decydującym meczu – znajduje się Klay Thompson.

Klay Thompson zakończył swój kontrakt z Golden State Warriors, a jako że nie dogadał się wcześniej w sprawie przedłużenia (oferowano mu 48 milionów za 2 lata), to wejdzie na rynek jako wolny agent. Naturalnie to Golden State Warriors są głównym kandydatem do sprowadzenia Klay’a z powrotem – tu znakiem zapytania będą tylko pieniądze. Jak podaje jednak Sam Amick z The Athletic, zainteresowani pozyskaniem Klay’a Thompsona w wakacje będą Dallas Mavericks. Wcześniej pojawiały się też głosy łączące Klay’a z Orlando Magic.

Amick zwraca uwagę na umowę, jaką podpisał kilka dni temu Grayson Allen z Phoenix Suns. Strzelec otrzymał 70 milionów dolarów za 4 lata i może być to pewien wyznacznik tego, o co może negocjować Klay Thompson. Przypomnijmy jednak, że Klay ma już 36 lat, a za sobą poważne kontuzje, które wykluczyły go z gry na łącznie 2,5 roku.

Klay Thompson – co by nie było – jest legendą klubu z San Francisco i piekielnie ważną częścią dynastii, która sięgała po 4 mistrzowskie tytuły. Obu stronom będzie zależało na kontynuowaniu współpracy i nie bez powodu wsparcie dla Thompsona wyrazili już trener Kerr, czy Steph Curry. Kością niezgody będą pieniądze. Warriors w tym sezonie – licząc razem z podatkiem – zapłacili za swój skład ponad 380 milionów dolarów.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.