NBA News: Kiedy nowe kluby w lidze? Adam Silver zabrał głos

NBA News: Kiedy nowe kluby w lidze? Adam Silver zabrał głos

NBA News: Kiedy nowe kluby w lidze? Adam Silver zabrał głos
fot. Getty Images

Kiedy możemy spodziewać się nowych klubów w NBA? Adam Silver nie podaje terminów, ale rzuca trochę światła na sytuację.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

W trakcie konferencji prasowej przed rozpoczęciem Finałów NBA, komisarz ligi – Adam Silver – po raz kolejny został zapytany o to, kiedy NBA zajmie się długo zapowiadaną ekspansją, czyli dodaniem nowych klubów do rozgrywek. Silver tym razem zdradził trochę więcej szczegółów. Najpierw żartobliwie zwrócił się do obecnego na konferencji Billa Koeniga, osoby odpowiedzialnej za negocjowanie nowych umów telewizyjnych:

„Bill, możesz powiedzieć mi, kiedy umowa telewizyjna się kończy, żebyśmy mogli rozpocząć proces ekspansji?”

– Adam Silver, komisarz NBA

Za chwilę jednak Adam Silver podkreślił, że żartobliwy ton wcześniejszej wypowiedzi nie wyklucza jej prawdziwości:

„Ale poważnie, to co powiedziałem to prawda. Trzeba najpierw skończyć pracę nad umową zbiorową, nad kontraktem telewizyjnym, a wtedy wrócimy do tematu ekspansji. Pierwszą część już wykonaliśmy, tu duże podziękowania dla związku zawodników. Jesteśmy bardzo zadowoleni – myślę, że obie strony są zadowolone z umowy zbiorowej.

Co do umów telewizyjnych, to długi proces, ale on trwa. Mamy nadzieję, że uda się to domknąć w stosunkowo bliskim terminie i wtedy zajmiemy się ekspansją. Ale zajęcie się ekspansją nie oznacza, że zaraz ogłosimy, że wszystko gotowe i dodajemy drużyny. To oznacza, że powstanie komitet zarządców klubów, który się na tym skupi. To jasne, że są rynki, które są bardzo zainteresowane [posiadaniem klubu] i będą brały udział w tym procesie.”

– Adam Silver, komisarz NBA

Ostatnia ekspansja NBA miała miejsce w 2004 roku, kiedy to do NBA dołączyli Charlotte Bobcats. Wcześniej, w 1995 roku, dodano dwie kanadyjskie ekipy: Toronto Raptors i Vancouver Grizzlies. Obecnie najwięcej mówi się o potencjalnym nowym klubie umiejscowionym w Las Vegas, oraz powrocie Seattle Supersonics.

.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.