NBA News: Kiedy koniec kariery LeBrona? Jest jeden czynnik…

NBA News: Kiedy koniec kariery LeBrona? Jest jeden czynnik…

NBA News: Kiedy koniec kariery LeBrona? Jest jeden czynnik…
Photo by Slaven Vlasic/Getty Images for Sports Illustrated

Jesteśmy świeżo po podpisaniu przez LeBrona Jamesa kolejnej umowy o kształcie 1+1, czyli umowy na jeden sezon, z opcją gracza na kolejny sezon. James sukcesywnie podpisuje te umowy, rezygnuje z opcji na kolejny sezon i podpisuje od nowa. Daje mu to dużą elastyczność – zarówno w rokrocznym decydowaniu o swojej grze, jak i w ewentualnej decyzji o zakończeniu kariery.

LeBron James skończy w tym roku 40 lat i choć fizycznie trzyma się absurdalnie dobrze, trzeba myśleć powoli o tym, kiedy zejdzie on ze sceny. Według Briana Windhorsta z ESPN – dziennikarza od lat będącego blisko środowiska LeBrona – jest jeden istotny czynnik, który wpłynie na jego decyzję o końcu kariery:

„Najważniejszą rzeczą – poza zdrowiem – która będzie determinowała to, kiedy LeBron zakończy karierę, jest horyzont czasowy jaki właściciele ligi ustawią w sprawie poszerzenia ligi o klub w Las Vegas. Sądzę, że kiedy tylko podpiszą umowę telewizyjną, rozpoczną temat ekspansji. Lebron James chce być partnerem w tym działaniu, chce zostać twarzą klubu w Las Vegas.”

– Brian Windhorst, ESPN

Komisarz ligi NBA, Adam Silver, kilkukrotnie już podkreślał, że nowa umowa telewizyjna pozwoli na podjęcie tematu kolejnej ekspansji ligi o nowe kluby. Nie jest też tajemnicą, że Los Angeles to rynek, któremu liga przygląda się najuważniej.

Nowa umowa telewizyjna – czyli porozumienie z amerykańskimi nadawcami telewizyjnymi dotyczące praw do transmisji – ma być podpisana na 11 lat i przynieść NBA rekordowe dla niej 76 miliardów dolarów . Byłby to ponad dwukrotny wzrost względem obecnych dochodów ligi. Doniesienia o tym, że liga i nadawcy są już bardzo blisko podpisania umowy, pojawiały się już miesiąc temu.

Pytanie tylko, jak szybko po podpisaniu umowy telewizyjnej uda się NBA zorganizować ekspansję.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.