Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Kadra USA naciska na gwiazdę. Widzą go w składzie na IO

NBA News: Kadra USA naciska na gwiazdę. Widzą go w składzie na IO

NBA News: Kadra USA naciska na gwiazdę. Widzą go w składzie na IO
(Photo by Stephen Gosling/NBAE via Getty Images)

Adrian Wojnarowski z ESPN donosi, że reprezentacja Stanów Zjednoczonych – na czele z dyrektorem zarządzającym Grantem Hillem – mocno zabiega o występy Jrue Holidaya, obrońcy Boston Celtics, na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

33-letni Holiday nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale Grant Hill ma ogromną nadzieję, że Holiday się zgodzi i będzie częścią 12-osobowego składu w Paryżu.

Wojnarowski informuje, że nie ma konkretnej daty podjęcia decyzji przez Holidaya.

Oczekuje się, że w skład drużyny olimpijskiej w 2024 r. wejdą przyszli członkowie Galerii Sław: LeBron James, Kevin Durant, Stephen Curry, Joel Embiid i Jayson Tatum. Warto też dodać, że niektóre gwiazdy, które publicznie wyraziły chęć uczestnictwa w IO w Paryżu, nie załapią się do składu. Jest tylko dwanaście miejsc w składzie kadry, którą prowadzi trener Steve Kerr.

Holiday, członek zespołu All-Defensive NBA, w zeszłym sezonie zdobywał dla Milwaukee Bucks średnio 19,3 punktu. Latem – ku swojemu zaskoczeniu – zmienił pracodawcę.

Holiday dołączył do Celtics po niedawnej transakcji z Portland Trail Blazers, klubem, który nabył go w ramach wymiany za Damiana Lillarda. Koszykarz ma już za sobą pierwsze spotkanie w nowych barwach. Celtics pokonali 76ers 114:106. Holiday miał 6 pkt, 5 zbiórek i asystę.