Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
odbierz
NBA News: Jeff Van Gundy wraca do NBA! To jego nowy klub

NBA News: Jeff Van Gundy wraca do NBA! To jego nowy klub

NBA News: Jeff Van Gundy wraca do NBA! To jego nowy klub
(Photo by Ethan Miller/Getty Images)

Jeff Van Gundy – po niespodziewanym odejściu z ESPN – wraca do pracy w NBA. Po usługi 61-latka sięgnęli szefowie Boston Celtics, którzy zatrudnili go w charakterze „starszego konsultanta”. Van Gundy będzie dzielił swój czas pomiędzy drużynę NBA i G-League, Maine Celtics.

Van Gundy w ostatnich latach (łącznie 16) pełnił z powodzeniem rolę komentatora meczów i programów w stacji ESPN, ale tego lata został – dość niespodziewanie – zwolniony ze względu na cięcia kosztów.

Brian Robb z MassLive donosi, że Van Gundy został zatrudniony przez Boston Celtics jako „starszy konsultant” na ten sezon. „Klub kierował się dużym doświadczeniem Van Gundy’ego” – czytamy.

Van Gundy nie będzie siedział na ławce rezerwowych Celtics podczas meczów. Zamiast tego pomoże w codziennej pracy w dziale spraw koszykarskich, która obejmie także współpracę z drużyną Maine Celtics.

– Jesteśmy szczęśliwi, że dodaliśmy do zespołu człowieka, który jest wielkim profesjonalistą. Jest tutaj nie tylko dla sztabu trenerskiego, ale dla wszystkich – powiedział Joe Mazulla, główny trener Celtics.

61-letni Van Gundy w przeszłości poprowadził drużynę New York Knicks do finałów NBA w 1999 roku, gdzie przegrali z San Antonio Spurs. Ostatni raz trenował Houston Rockets w sezonie 2006/2007. Van Gundy był także członkiem kadry narodowej USA, służąc jako asystent podczas mistrzostw świata 2019 (zwycięstwo z Polską w meczu o 7. miejsce).