superbet logo
Odbierz
NBA News: Sochan wrócił po 7 miesiącach. „Fajnie strząsnąć z siebie rdzę”

(Photo by Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images)

205 dni – tyle trwała przerwa Jeremy’ego Sochana na parkietach NBA. Polak z dobrej strony pokazał się w spotkaniu z Miami Heat w okresie przygotowawczym do sezonu 2023/2024. Po meczu wrzucił do sieci krótkiego tweeta, który wiele jednak mówi.

„Nie grałem od 7 miesięcy! Dobrze jest wrócić i strząsnąć z siebie tę rdzę” – napisał Jeremy Sochan po wygranym spotkaniu z Miami Heat 120:104.

Polak pojawił się w pierwszej piątce. Trener Gregg Popovich dał mu 25 minut. Polak zdobył w tym czasie 10 punktów, trafiając 4 z 10 rzutów z gry. Miał też sześć zbiórek, trzy asysty, przechwyt, stratę i faul.

Kibice Spurs po raz ostatni oglądali go w akcji 22 marca. Wtedy w Milwaukee zdobył 13 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty w 23 minuty. Później opuścił dziewięć meczów z powodu bólu kolana. Zabrakło go także w Lidze Letniej i w zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Trener Popovich próbuje Sochana w nowej roli: rozgrywającego. Polak bardzo optymistycznie zapatruje się na ten pomysł. Jest gotowy do tego wyzwania.

– To ważny zawodnik w naszej układance. W poprzednim sezonie nie było go przez pewien czas. Teraz wrócił i chce się bawić i rywalizować. To walczak, którego próbujemy na pozycji rozgrywającego – zaznaczył trener Gregg Popovich.