NBA News: Historyczne wyniki Domantasa Sabonisa, najlepsze od lat 60.?

NBA News: Historyczne wyniki Domantasa Sabonisa, najlepsze od lat 60.?

NBA News: Historyczne wyniki Domantasa Sabonisa, najlepsze od lat 60.?
Photo by Lachlan Cunningham/Getty Images

Poniedziałkowy mecz Sacramento Kings z Memphis Grizzlies był już 50. z rzędu dla Domantasa Sabonisa, w którym ten zanotował double-double. Litewski koszykarz notuje dwucyfrowe zdobycze w dwóch kategoriach statystycznych nieprzerwanie od 2. grudnia 2023 roku. Przeciwko Grizzlies uzbierał 25 punktów, 18 zbiórek i 5 asyst, pomagając swojej ekipie wygrać różnicą 10 oczek.

Seria Domantasa Sabonisa już teraz jest jedną z najlepszych w historii NBA. Na ten moment tylko ośmiu graczy miało na swoim koncie dłuższe serie meczów z double-double:

graczdouble-double z rzędu
W. Chamberlain227
O. Robertson79
K. Love53
B. Russell, M. Malone51
D. Sabonis50

Jeśli Sabonis będzie notował double-double w każdym meczu do końca sezonu, jego seria wydłuży się do 65 – byłby to najlepszy wynik od lat 60′. Całkiem imponujące osiągnięcie.

„Od kiedy skończyła się przerwa na All-Star Game, od pierwszego meczu wiedzieliśmy, że teraz każdy mecz jest jak Playoffy. Są z trzy czy cztery zespoły, które walczą o miejsca 5-6. Każdy mecz, który olejemy, może być dla nas na końcu kosztowny.”

– Domantas Sabonis

Sacramento Kings z bilansem 39-28 zajmują obecnie 6. miejsce w konferencji zachodniej. Stawka jest jednak na tyle wyrównana, że z jednej strony tracą zaledwie 3 mecze do TOP4, a z drugiej mają przewagę zaledwie pół meczu nad 8. miejscem, z którego trzeba już walczyć o Playoffy za pośrednictwem Play-In.

superbet logo OBSTAWIAJ I OGLĄDAJ MECZE KINGS ZA DARMO! 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.