Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Harden rozmawiał z mediami. „Jestem systemem”

NBA News: Harden rozmawiał z mediami. „Jestem systemem”

Trzy dni po długo oczekiwanej transakcji, James Harden, były MVP, rozmawiał z mediami o okolicznościach, które doprowadziły go do zażądania przeprowadzenia transakcji i o tym, jakie ma nadzieje na dalszy rozwój. Jak zwykle z jego strony: padły niesztampowe sformułowania.

Załamanie relacji Hardena z prezesem ds. operacji koszykarskich Sixers, Darylem Moreyem, zadecydowało o żądaniu opuszczenia drużyny. Gorąco zrobiło się w momencie, gdy James Harden wziął mikrofon w Chinach i oznajmił, że „Daryl Morey jest kłamcą”. Harden podobno nigdy więcej nie planuje z nim rozmawiać.

W czwartek Harden jeszcze bardziej zaostrzył retorykę względem 76ers.

– Pobyt tam to jak „bycie na smyczy”. Myślę, że to wszystko ma wpływ na to, gdzie jestem dzisiaj – zaznaczył.

Poproszony o rozszerzenie sformułowania „bycia na smyczy” Harden wskazał, że bardziej chodzi o komunikację z trenerem niż o faktyczne wykorzystanie na parkiecie.

– Chodzi mi o to, że myślę o grze i jestem twórcą na boisku. Brakowało rozmów: „hej, trenerze, widzę to. Co o tym myślisz?” Wtedy byłoby OK. Ktoś, kto mi ufa, wierzy we mnie i rozumie, że nie jestem graczem systemowym, jestem systemem – przyznał w swoim stylu.

– Brakowało kogoś, kto może ze mną prowadzić dialog, rozumieć, iść do przodu, wyciągać wnioski i wprowadzać zmiany na bieżąco w trakcie meczów. Tylko na tym mi naprawdę zależy. Nie chodzi o to, żebym tylko zdobywał punkty. Ja już to zrobiłem – skomentował.

Harden przyznał, że będzie trenował w piątek i planuje zadebiutować w poniedziałek w meczu wyjazdowym przeciwko New York Knicks.