Sixers wygrają swoją grupę turnieju In-Season?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

3.70
Odbierz
NBA News: Harden chciałby zagrać z dawnym kolegą – jego negocjacje z Sixers mogą stać się 'brzydkie’

NBA News: Harden chciałby zagrać z dawnym kolegą – jego negocjacje z Sixers mogą stać się 'brzydkie’

NBA News: Harden chciałby zagrać z dawnym kolegą – jego negocjacje z Sixers mogą stać się 'brzydkie’
Photo by Jim Poorten/NBAE via Getty Images

Saga transferowa Jamesa Hardena – nie pierwsza i pewnie nie ostatnia – trwa w najlepsze. Trwa, choć nie jest przesadnie porywająca. Po informacji, że James Harden żąda transferu, a najlepiej do Clippers, niewiele mieliśmy przez ostatnie tygodnie doniesień w tej sprawie. Ba, Dave McMenamin z ESPN sugerował nawet, że sytuacja na stanęła w miejscu do tego stopnia, że Harden najpewniej wróci jednak do Filadelfii.

Dziś pojawiają się nowe wątki.

Lokalny reporter, Kyle Neubeck, nie ma wątpliwości, że relacje Jamesa Hardena z jego dotychczasowym klubem wciąż nie są dobre i nic nie zapowiada, by się to zmieniło:

„Wciąż istnieje rozłam pomiędzy Hardenem, jego obozem, a zarządem Sixers. Narasta też oczekiwanie, że ten rozłam doprowadzi do bardzo brzydkiej 'walki’.”

– Kyle Neubeck, Philly Voice

Żądanie wymiany przez Hardena miało sprawić, że pozycja negocjacyjna Sixers jest obecnie – jak twierdzi jeden z anonimowych managerów – 'irracjonalna’.

Więc tak – JamesHarden nadal żąda wymiany i jego preferowanym kierunkiem wciąż są Clippers. Nowe światło na to żądanie rzucił Joey Linn ze Sports Illustrated:

„Na tyle, na ile jest to coś warte, powiedziano mi, że chęci Jamesa Hardena by zostać wymienionym do Clippers stały się jeszcze mocniejsze, kiedy ci oficjalnie podpisali nową umowę z Russellem Westbrookiem. Ci dwaj nadal są bardzo blisko i Harden chce znów grać z Westbrookiem.”

Joey Linn, Sports Illustrated

James Harden i Russell Westbrook znają się jeszcze z okresu wspólnej gry dla Oklahomy Ciity Thunder w latach 2009-2012. Póxniej ich drogi przecięły się jeszcze w Houston Rockets w sezonie 2019/20.

Przejście Hardena do Clippers dość wyraźnie zwiększyłoby ich szanse na walkę o tytuł. Dysponując duetem Kawhi Leonard & Paul George, niestety są ograniczeni częstymi kontuzjami swoich liderów. W tej chwili bukmacherzy określają szanse na tytuł mistrzowski Clippers i Sixers dosyć podobnie – biorą najpewniej pod uwagę, że James Harden opuści Sixers i to najpewniej za niezbyt wysoką cenę:

mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
Philadelphia 76ers16.00 GRAJ
Los Angeles Clippers17.00 GRAJ