Lakers wygrają powyżej 48 meczów w sezonie?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

Odbierz
NBA News: Impas w sprawie Christiana Wooda – transfer do Lakers to realny scenariusz?

NBA News: Impas w sprawie Christiana Wooda – transfer do Lakers to realny scenariusz?

NBA News: Impas w sprawie Christiana Wooda – transfer do Lakers to realny scenariusz?
Photo by Christian Petersen/Getty Images

Już niemal dwa tygodnie temu rozwiązał się tegoroczny rynek wolnych agentów. Nie pozostało już zbyt wielu zawodników, których pozyskanie mogłoby być dla walczących o wyższe cele drużyn NBA priorytetowe. Nie oznacza to jednak, że nie ma już na rynku w ogóle cennych wolnych agentów. Jednym z takich graczy niewątpliwie jest Christian Wood, który – jak na swój potencjał koszykarski – bardzo długo nie może znaleźć nowego pracodawcy.

Czyżby Christian Wood życzył sobie zbyt wysokiego wynagrodzenia, którego żadna z ekip go potrzebujących nie jest w stanie zaoferować?

Poprzedni sezon Wood spędził w barwach Dallas Mavericks. Korzystając z praw przysługującym drużynie, w której ostatnio grał dany zawodnik, jako jedyni mogą oni z Woodem podpisać kontrakt powyżej limitów salary cap. Nie są tym jednak zainteresowani. Obecnie 9 milionów dolarów dzieli ich od pierwszego progu podatku od luksusu, a podpisanie Wooda niechybnie doprowadziłoby do przekroczenia tego progu. Nie jest jednak tak, że Mavs na siłę chcą uniknąć płacenia.

Według źródeł Marca Steina, na które powołuje się na swoim profilu w portalu Substack, Dallas Mavericks nie wykluczają scenariusza, w którym dokonują tzw. sign’n’trade, czyli podpisania umowy z Woodem i natychmiastowej jego wymiany. Pozwoliłoby to drużynie zainteresowanej usługami Wooda pozyskać go, oddając w zamian inne kontrakty, tym samym nie nadwyrężając przesadnie salary cap. Jedną z takich zainteresowanych ekip są – według źródeł The Athletic – Los Angeles Lakers.

Los Angeles Lakers nie są może największymi faworytami w walce o tytuł, ale bukmacherzy wysoko cenią ich szanse w turnieju In-Season. Obecnie zajmują przed nimi stawia się jedynie 4 zespoły:

wygrany turnieju NBA 2023/24 kurs: bukmacher:
Celtics8.00 GRAJ
Nuggets9.60 GRAJ
Bucks11.00 GRAJ
Suns11.00 GRAJ
Lakers13.00 GRAJ

Po wszystkich tych ruchach, jakich dokonali Lakers w trakcie wakacji (zatrzymanie Reavesa, Hachimury, Russella, czy pozyskanie Vincenta), nie stać ich na podpisanie z Woodem umowy, której ten by sobie życzył. Pytanie, co mogliby zaoferować w zamian. Jedynym realnym kontraktem do oddania na ten moment wydaje się być ten Jarreda Vanderbilta.

Źródła Marca Steina podkreślają jednak, że jeśli Dallas Mavericks mają przyjąć innego gracza w ramach sign’n’trade, tym samym przekraczając próg podatkowy, musi być to zawodnik, którego bardzo sobie cenią. Warto więc rozejrzeć się, co mogą zaoferować inni.