NBA News: „Haniebne”. Legendy krytykują fanów Bulls za wygwizdanie Jerry’ego Krause

NBA News: „Haniebne”. Legendy krytykują fanów Bulls za wygwizdanie Jerry’ego Krause

Legendarny trener San Antonio Spurs, Gregg Popovich, zareagował na okrzyki pod adresem byłego GM-a Chicago Bulls, Jerry’ego Krause’a. Głos zabrał także Steve Kerr, były zawodnik tego klubu. Był bardzo zniesmaczony postawą fanów „Byków”.

W ostatnich dniach przedstawiciele Chicago Bulls uhonorowali całą drużynę z sezonu 1995/96, która zdobyła mistrzostwo NBA, a także generalnego managera, Jerry’ego Krause’a. To nie spotkało się z przychylnością kibiców, którzy – gdy na telebimie pojawiła się wdowa Thelma Krause (reprezentowała go) – zaczęli głośno buczeć.

Kobieta była wyraźnie wstrząśnięta. Na jej twarzy pojawiły się łzy.

Dlaczego fani tak zareagowali?

To m.in. efekt powstania serialu „The Last Dance”, gdzie można było zobaczyć, że Jordan podważał decyzje Krause’a. Tam właśnie wyłonił się obraz Jerry’ego Krause jako człowieka nieprzyjemnego, despotycznego i egocentrycznego. Fani postanowili dać upust swoim emocjom i wygwizdali tę postać. To paradoks, bo to właśnie Krause zbudował największe sukcesy w historii organizacji.

Na tę sytuację zareagowali już ludzie związani z NBA od lat – m.in. Gregg Popovich i Steve Kerr.

– Czuję się z tym tak samo, jak wtedy, gdy Kawhi Leonard został wygwizdany przez fanów Spurs. To niepotrzebne. To niegrzeczne. To ignoranckie – stwierdził legendarny trener.

Kerr nazwał zachowanie fanów Bulls absolutnie haniebnym i było mu przykro z powodu żony zmarłego Krause’a, Thelmy, która musiała tego doświadczyć.

– Nie mogę w to uwierzyć. Jestem zdruzgotany z powodu Thelmy i rodziny Krause. Jerry wykonał niesamowitą pracę budując ten zespół – zaznaczył.