Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Transfer Pistons i Wizards! Weterani pomogą w Detroit?

NBA News: Transfer Pistons i Wizards! Weterani pomogą w Detroit?

NBA News: Transfer Pistons i Wizards! Weterani pomogą w Detroit?
Photo by Chris Schwegler/NBAE via Getty Images

Do Trade Deadline zostało mniej niż miesiąc, a worek z transferami być może nieśmiało się właśnie rozwiązuje. Nieśmiało, bo mowa nie o ruchu wśród drużyn z czołówki – raczej wręcz przeciwnie.

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Detroit Pistons i Washington Wizards dogadali się w sprawie transferu, który wysyła Bagley’a III i Liversa w zamian za Gallinariego i Muscalę:

Pistons szukają drogi wyjścia z absolutnego dna. Pozyskują dwóch weteranów, którzy pomogą im poprawić spacing rzutami z dystansu z pozycji 3-5. W zamian oddają dwóch stosunkowo młodych silnych skrzydłowych, rozładowując nieco log-jam na pozycjach podkoszowych. Wizards z kolei dostają to, czego im brakuje, czyli trochę atletyzmu we frontcourcie. Drobna wygrana dla obu stron?

Livers i Bagley III grali średnio kolejno po 20 i 18 minut na mecz, zabierając przestrzeń graczom takim jak Jalen Duren czy Isaiah Stewart. W zamian dostają dwóch strzelców… Którzy jednak strzelecko w tym sezonie nie zachwycają. Gallinari i Muscala trafiają jak do tej pory kolejno 31,3% i 27,5% z dystansu.

Detroit Pistons mogą zyskać na tej wymianie finansowo. O ile umowy Liversa, Gallinariego i Muscali są niewysokie i kończą się po tegorocznych rozgrywkach, o tyle Bagley III w przyszłym sezonie zarobi aż 12,5 miliona dolarów i są to pieniądze, które Pistons już teraz zdejmują ze swojej listy płac. To właśnie uwolnienie się od kontraktu Bagley’a III na przyszły sezon kosztowało Detroit te dwa drugorundowe picki.