Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Gwiazdor OKC kupił dom. Teraz chce… anulować transakcję

NBA News: Gwiazdor OKC kupił dom. Teraz chce… anulować transakcję

NBA News: Gwiazdor OKC kupił dom. Teraz chce… anulować transakcję
Photo by Mitchell Leff/Getty Images

Shai Gilgeous-Alexander kupił dom za 6,1 miliona dolarów w pobliżu jeziora Ontario. Teraz chce anulować transakcję. Powodem jest rzekome otrzymywanie… groźnych wizyt od osób szukających Aidena Pleterskiego, króla kryptowalut w tym rejonie. Media piszą o „koszmarze” Kanadyjczyka.

Transakcja dotycząca domu w Burlington w Ontario miała miejsce w maju. Kilka dni później w nowej posiadłości Gilgeousa-Alexandra zaczęli pojawiać się dziwni goście. Para opuściła wtedy dom i nigdy do niego nie wróciła.

„Kilka z tych osób wyglądało naprawdę groźnie” – donosi Ian Austen z „The New York Times”.

Okazuje się, że dom należał kiedyś do Aidena Pleterskiego, samozwańczego „króla kryptowalut”, który po ogłoszeniu upadłości w 2022 r. jest winien 19,5 mln dolarów ponad 150 klientom inwestycyjnym.

Pleterski został nawet porwany w grudniu 2022 r. przez jednego ze swoich inwestorów i czterech innych mężczyzn. Następnie był bity i torturowany przez trzy dni – Ian Austen powołuje się na dokumenty sądowe. Kiedyś Pleterski miał ochroniarza, który odstraszał potencjalnych napastników, ale ostatecznie wyprowadził się z domu.

Gilgeous-Alexander przekonuje, że te informacje nie zostały ujawnione podczas zakupu domu, i domaga się unieważnienia transakcji. Głównym argumentem jest to, że pierwotny sprzedawca nie poinformował kupującego o powiązaniu domu z Pleterskim, co naruszyło dobro przyszłego właściciela domu.