NBA News: Groźnie wyglądająca kontuzja: Co z centrem Mavericks?

NBA News: Groźnie wyglądająca kontuzja: Co z centrem Mavericks?

NBA News: Groźnie wyglądająca kontuzja: Co z centrem Mavericks?

Minionej nocy Dallas Mavericks udało się wygrać z Timberwolves pomimo kontuzji swojego centra, Derecka Lively II. Jak poważny jest to uraz?

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Debiutant Dereck Lively II rozegrał minionej nocy tylko nieco ponad 9 minut, zanim nie został zmuszony do opuszczenia parkietu wskutek bardzo groźnie wyglądającej kontuzji. Upadając na parkiet, Lively otrzymał uderzenie kolanem z dużym impetem w tył głowy w okolicach karku. Zawodnik przez kilka minut nie podnosił się z parkietu, po czym w stanie wyraźnego oszołomienia został wyprowadzony z boiska:

Jak wynika z informacji podanej przez klub za pośrednictwem social mediów jeszcze w trakcie meczu, powodem, przez który Lively nie wrócił do meczu jest „neck sprain”, czyli zwichnięcia ścięgien w karku. Klub nie podał natomiast informacji o ewentualnym wstrząśnieniu mózgu. biorąc pod uwagę, że zawodnik przeszedł już wstępne badania, może to oznaczać, że do wstrząśnienia mózgu nie doszło.

Obecnie nie ma informacji o tym, czy Dereck Lively może zagrać w kolejnym meczu, a jeżeli nie, to ile czasu zajmie mu powrót do optymalnej dyspozycji. Wszystko co wiemy, to że ewentualna nieobecność młodego centra w kolejnych meczach byłaby dla Mavericks ogromnym osłabieniem. Wśród centrów grających w tych Playoffach dla Mavericks, Lively jest zdecydowanie najlepiej wpływającym na grę drużyny, co potwierdzają statystyki:

center Mavsminuty w PlayoffachNetRating
D. Lively II314+25,7
D. Gafford290-23,9
D. Powell15-35,3

Dereck Lively II w tegorocznych Playoffach, wchodząc z ławki, gra średnio po 22,4 minuty, notując 8,7 punktu, 7,4 zbiórki, 1,4 asysty i 1,1 bloku, trafiając na skuteczności 64% z gry. Jego gra ma wpływ przede wszystkim na bronioną stronę parkietu. Wpływ ten jest imponująco duży, biorąc pod uwagę, że to pierwszy sezon w NBA tego zaledwie 20-letniego koszykarza.

Stawiając 50 PLN na mistrzostwo NBA 2023/24 dla Mavericks, możesz wygrać 127 PLN
kurs z dnia: 27.05.2024
Kurs: 2.90
możesz postawić
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.