Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę
NBA News: Gasol zakończył karierę. Grizzlies reagują

NBA News: Gasol zakończył karierę. Grizzlies reagują

NBA News: Gasol zakończył karierę. Grizzlies reagują

Marc Gasol ogłosił zakończenie kariery sportowej. Mistrz NBA z 2019 i dwukrotny mistrz świata chce poświęć się rodzinie i klubowi Basquet Girona, którego jest właścicielem i prezesem. Szefowie Memphis Grizzlies zastrzegą jego numer.

Hiszpański podkoszowy rozegrał 11 sezonów w barwach Memphis (2008-19), będąc jednym z kluczowych zawodników klubu przez te wszystkie lata. Gasol zapracował na duży szacunek u kibiców i władz klubu, które chcą go teraz uhonorować.

Numer na koszulce Marca Gasola zostanie zastrzeżony 6 kwietnia po meczu z 76ers. Będzie drugim graczem w historii Grizzlies, który zostanie w ten sposób uhonorowany. Wcześniej koszulka Zacha Randolpha została zastrzeżona w 2021 roku.

Gasol jest liderem Grizzlies pod względem rozegranych minut, oddanych rzutów z gry, oddanych rzutów wolnych, zbiórek w obronie i bloków. Grając dla Grizzlies, w 2013 roku został wybrany Defensywnym Graczem Roku NBA. W 2015 roku został wybrany do pierwszej drużyny All-NBA.

Gasol był także pierwszym graczem w historii Grizzlies, który został wybrany jako starter do All-Star Game, grając w tym wydarzeniu trzykrotnie.

Hiszpan reprezentował barwy Memphis przez 11 z 13 sezonów na parkietach NBA. Grał jeszcze w Raptors (sięgnął tam po mistrzostwo w 2019 roku).