Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: „Europejczycy są lepiej przygotowani”. Rivers mówi o przemianach w NBA

NBA News: „Europejczycy są lepiej przygotowani”. Rivers mówi o przemianach w NBA

NBA News: „Europejczycy są lepiej przygotowani”. Rivers mówi o przemianach w NBA
fot. Wikimedia

Doc Rivers powiedział, że gracze z Europy są lepiej przygotowani, ponieważ na co dzień więcej trenują i grają w koszykówkę. Są przygotowani do rywalizacji w momencie wejścia do ligi. Doświadczony szkoleniowiec jest przekonany, że w NBA zachodzą większe zmiany.

Rivers spotkał się z dziennikarzem Billem Simmonsem w jego podcaście „The Bill Simmons”, w którym były trener NBA powiedział, że europejscy gracze są lepiej przygotowani do ligi w porównaniu z młodzieżą amerykańską.

– Młodzi amerykańscy gracze powinni uważać, ponieważ europejscy zawodnicy są coraz lepszymi zawodnikami wchodzącymi do ligi, są lepiej przygotowani do wejścia do ligi. Oni rywalizują, a wielu naszych młodych zawodników nie. Są przygotowani do rywalizacji. Przychodzą do ligi i chcą robić show – zaznaczył w rozmowie.

– Jeden facet, który sporządza zestawienia meczów, mówił mi, że amerykańscy gracze latem, grają sześć meczów tygodniowo i mają jeden trening. Europejscy gracze mają jeden mecz tygodniowo i sześć treningów. To ogromna różnica – wyjaśnił Rivers.

Pięć ostatnich trofeów MVP NBA zdobyli gracze z zagranicy i wydaje się, że w tym sezonie nie będzie inaczej. Rivers stwierdził jednak, że sytuacja może się zmienić, jeśli system rozwoju amerykańskiej młodzieży zostanie zmieniony, aby lepiej odpowiadał systemowi europejskiemu.

Poproszony o przypomnienie i porównanie czasów, kiedy sam był zawodnikiem, z obecnymi czasami, Rivers przyznał, że obcokrajowcy nie byli wtedy tak silni i mocni, zarówno w ataku, jak i w defensywie.

– Wszyscy grali wtedy bardzo miękko – zaśmiał się Rivers. – Kiedy zobaczyłeś obcokrajowca po drugiej stronie, rozgrywałeś zawsze dobry mecz. To trochę jak w przypadku Larry’ego Birda, który mówił: serio, wystawiłeś tego gościa na mnie? To jest żenujące – zdradził Rivers.