NBA News: Durant sfrustrowany rolą w ataku, tarcia z trenerem Vogelem – co dalej z Suns?

NBA News: Durant sfrustrowany rolą w ataku, tarcia z trenerem Vogelem – co dalej z Suns?

NBA News: Durant sfrustrowany rolą w ataku, tarcia z trenerem Vogelem – co dalej z Suns?
Photo by Christian Petersen/Getty Images

Phoenix Suns przegrali minionej nocy z Minnesotą Timberwolves już czwarty mecz z rzędu i są pierwszą drużyną, która odpada w tym roku z Playoffów. Bez choćby jednej wygranej, w kiepskim stylu, z kilkoma bardzo widocznymi problemami boiskowymi, z gwiazdami na ogromnych kontraktach i bez picków w drafcie przez kolejne 5 lat. Sytuacja jest trudna.

Emocje po ostatnim gwizdku jeszcze na dobre nie opadły, a Shams Charania z The Athletic już opublikował raport o sytuacji wewnątrz drużyny, który pokazuje, że atmosfera jest napięta. Według raportu Charanii, Kevin Durant od dawna jest niezadowolony ze swojej roli w ofensywie Phoenix Suns. Durant ma nie być przekonany co do tego, że Suns grają pick’n’rolle, podczas gdy Durant sprowadzony jest do roli strzelca w rogu, nie wykorzystując – jego zdaniem – swoich przewag.

Swoją opinię na ten temat mają koledzy z zespołu i inne osoby w klubie, które – według Shamsa Charanii – uważają, że Durant powinien w jawny sposób omawiać swoje niepokoje z trenerem Frankiem Vogelem.

Czy trener Frank Vogel straci pracę?

Z raportu The Athletic wynika, że Suns „poważnie przyjrzą się” możliwością wymiany szkoleniowca. Nawet jeśli Vogel nie straci pracy, wskazuje się, że zmiany mogą dotyczyć jego sztabu. Właściciel Suns, Matt Ishbia, wysyła bowiem sygnały wspierające szkoleniowca – Mam pełne wsparcie dla trenera Vogela – to słowa Matta Ishbii wypowiedziane jednak jeszcze przed meczem numer cztery.

Charania zwraca uwagę nie tylko na niezadowolenia Duranta, ale też na tarcia pomiędzy zawodnikami a trenerem. Między innymi na głośną wymianę zdań pomiędzy Vogelem a Bradley’em Bealem w meczu numer 2:

„To nie było nic osobistego pomiędzy nami dwoma, chodziło po prostu o to, co działo się w meczu. Sędziowie, nasz rytm, nasza obrona była fatalna. Myślałem sobie: Co my wyrabiamy?”

– Bradley Beal
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.