NBA News: Luka Doncic gra z kontuzją kolana – jak długo wytrzyma?

NBA News: Luka Doncic gra z kontuzją kolana – jak długo wytrzyma?

NBA News: Luka Doncic gra z kontuzją kolana – jak długo wytrzyma?
(Photo by Sam Hodde/Getty Images)

Luka Doncic nie jest zdrowy. Liderowi Dallas Mavericks doskwiera ból kolana, który był widoczny minionej nocy. Czy kolejne występy Doncicia stoją pod znakiem zapytania?

Pierwszy sygnał, że coś jest nie tak, zobaczyliśmy jeszcze w meczu numer 3, kiedy to ewidentnie czujący dyskomfort w kolanie Doncic zszedł niepewnym krokiem do szatni:

Luka wrócił wówczas do meczu, rozegrał łącznie 40 minut, ale trafił tylko 3/14 za trzy. Minionej nocy znów wyszedł na parkiet, znów rozegrał wyraźnie ponad 40 minut, ale kolano ewidentnie dawało mu się we znaki. Znów odbiło się to na skuteczności – tym razem 1/9 za trzy:

„Boli, to oczywiste, ale nie będę z tego robił żadnych wymówek. Po prostu wszedłem w mecz trochę niezdarnie, muszę być lepszy niż tym razem.”

– Luka Doncic

Pojawiają się oczywiście obawy co do tego, czy Luka będzie w stanie dalej grać na takiej intensywności po 40-45 minut, będąc tak ważnym ogniwem ofensywy swojego zespołu. W tej chwili nie ma przesłanek, jakoby Luka Doncic miał opuścić kolejny mecz. Jego nazwisko nie widnieje w przedmeczowym raporcie kontuzyjnym. Mavs zmierzą się z Clippers w nocy ze środy na czwartek. Wynik serii to obecnie remis 2-2 – kolejne spotkanie rozegrane zostanie w Los Angeles.

Stawiając za Freebet na wygraną Clippers w kolejnym meczu, możesz wygrać 62 PLN
kurs z dnia: 29.04.2024
Kurs: 2.10
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Na szczęście dla Mavericks, Luka Doncic nie jest jedynym zawodnikiem grającym świetną serię w ataku. Kyrie Irving (40 punktów) w poprzednim meczu przyczynił się do tego, że Dallas Mavericks prawie odrobili stratę aż 31 punktów z drugiej kwarty. Byłby to największy comeback w historii Playoffów:

„Muszę mu więcej pomagać, czuję że go rozczarowuję – musze tam z nim być. Muszę mu więcej pomagać, on daje z siebie wszystko. Był dla nas niesamowity przez całą tę serię.”

– Luka Doncic o Kyrie Irvingu

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.