Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Drugi sezon Sochana w NBA. Zagra jako rozgrywający?!

NBA News: Drugi sezon Sochana w NBA. Zagra jako rozgrywający?!

NBA News: Drugi sezon Sochana w NBA. Zagra jako rozgrywający?!
Photo by Justin Ford/Getty Images

Z obozu Jeremy’ego Sochana dochodzą bardzo ciekawe informacje. Okazuje się bowiem, że Polak w sezonie 2023/2024 może być sprawdzany w San Antonio Spurs na pozycji… rozgrywającego! Bardzo pozytywnie na temat umiejętności Polaka – podczas media day – wypowiedział się słynny trener Gregg Popovich.

Sezon 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. Na początku tego tygodnia kluby przeprowadziły media-day, gdzie trenerzy i zawodnicy spotkali się z dziennikarzami. Padło mnóstwo pytań, sporo było też ciekawych odpowiedzi. Z mediami spotkał się m.in. Jeremy Sochan, jedyny Polak na parkietach NBA.

– Pracowałem nad wieloma elementami gry i rozwoju fizycznego, ale najwięcej nad rzutem i grą z piłką w rękach. Dużo też poświęciłem czasu na rozwój fizyczny, wzmocniłem swoje ciało. Jestem silniejszy. Mogę potwierdzić, że jestem gotowy na walkę z gwiazdami NBA – przyznał Jeremy Sochan.

Polak zdradził, że nadal będzie wykonywał rzuty wolne jedną ręką, tak jak to robił w drugiej części minionego sezonu. Nie zamierza wprowadzać żadnych zmian w tym elemencie.

– Zostaje rzut jedną ręką. Nie wiem, co będzie za pięć lat, czy go nie zmienię przez ten czas, ale teraz na pewno zostaje, bo działa, więc po co zmieniać? – podkreślił.

Ciekawym wątkiem była gra Sochana na pozycji… rozgrywającego. Okazuje się, że taki pomysł kiełkuje w głowie legendarnego trenera Grega Popovicha. Szkoleniowiec chce go sprawdzić w tej roli.

– Jeremy może grać na pozycjach od jedynki do czwórki. W zależności od okoliczności, z kim będziemy grać i jaka będzie sytuacja z kontuzjami. Może też grać na pozycji środkowego. Ma ogromny potencjał, uwielbia rywalizować, jest jednym z naszych najlepszych podających – przyznał Popovich.

Co na to Sochan?

– Wiem, że trener chce eksperymentować i spróbować z ustawieniem mnie na pozycji rozgrywającego. Cieszę się na taki wariant. Jestem na to gotowy. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby to wyszło jak najlepiej – odpowiedział.

Pierwsze spotkanie zespół Spurs – z Sochanem w składzie – rozegra 26 października (początek o 3:30 polskiego czasu). Rywalem będą Dallas Mavericks.