NBA News: Dramat Timberwolves! Poważna kontuzja Townsa!

NBA News: Dramat Timberwolves! Poważna kontuzja Townsa!

NBA News: Dramat Timberwolves! Poważna kontuzja Townsa!
Photo by David Berding/Getty Images

Dramat, no dramat Minnesoty Timberwolves. Liderzy konferencji zachodniej, rozgrywający najlepszy sezon od wielu, wielu lat, muszą zmierzyć się z dużą stratą. Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Karl-Anthony Towns doznał zerwania łąkotki w lewym kolanie. Wypada on z gry na czas nieokreślony.

Nie są nam znane szczegółowe diagnozy: uszkodzenia łąkotki potrafią mocno różnić się pomiędzy sobą stopniem, a co za tym idzie, potencjalnymi metodami leczenia oraz czasem rekonwalescencji. Przy około 20 meczach pozostałych do końca sezonu regularnego można jednak założyć, że Timberwolves z dużym prawdopodobieństwem żegnają się z Townsem do końca sezonu.

Towns doznał urazu w ostatnim meczu z Blazers, w którym spędził na parkiecie zaledwie 21 minut. Początkowo uraz nie wydawał się na tyle poważny. Jak donosi Charania, dopiero drugie badanie wykazało, że doszło do strukturalnych uszkodzeń.

Minnesota Timberwolves jak do tej pory jest jednym z większych pozytywnych zaskoczeń sezonu. Anthony Edwards umacnia się w roli młodego lidera zespołu, a duet podkoszowych Towns-Gobert po trudnych początkach zaczął się w końcu dogadywać. Skutkowało to najlepszą w lidze obroną Timberwolves na poziomie zaledwie 108 punktów traconych na 100 posiadań.

28-letni Karl-Anthony Towns notował w tym sezonie średnio 22,1 punktu, 8,4 zbiórki i 3 asysty na mecz. Choć nie jest w tym roku największą gwiazdą swojego zepsołu (to oczywiście Edwards), to gra bez niego jako mocnej drugiej opcji – zwłaszcza w Playoffach – będzie znacznie, znacznie trudniejsza.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.