NBA News: Czy Embiid zagra dziś z Knicks? Co z jego kolanem?

NBA News: Czy Embiid zagra dziś z Knicks? Co z jego kolanem?

NBA News: Czy Embiid zagra dziś z Knicks? Co z jego kolanem?

Joel Embiid doznał urazu kolana w pierwszym meczu serii z Knicks. Choć dograł mecz do końca, są obawy, czy zagra w kolejnym meczu… I czy w ogóle powinien grać jeszcze w tym sezonie.

W pierwszym meczu serii Philadelphii 76ers z New York Knicks, lider Sixers – Joel Embiid – doznał groźnie wyglądającej kontuzji kolana. Po wsadzie – bardzo efektownym zresztą – Embiid upadł, chwytając się za kolano. Dość długo nie podnosił się z parkietu – po chwili jednak zszedł do szatni utykając:

JoJo wrócił w tym meczu na parkiet i dograł do końca, choć widać było, że nie jest w 100% sprawny, a ból bywał widoczny na jego twarzy. Biorąc pod uwagę fakt, że dopiero co na początku kwietnia wrócił do gry po kolejnej już kontuzji kolana… Można mieć wątpliwości, czy aby na pewno Embiid powinien wychodzić na boisko w następnym meczu.

W rozmowie z Kylem Neubeckiem z PHLY Sports, trener Nicks Nurse zapewnił, że Sixers nie planują posadzić Embiida na ławce. Szkoleniowiec dodał, że sam zainteresowany wyraził chęć dalszej gry. Przedmeczowy raport pozostawia jednak furtkę – przy nazwisku Embiida widnieje dopisek 'game time decision’, co w praktyce sprawia, że Sixers mogą podjąć decyzję o grze swojego lidera tuż przed pierwszym gwizdkiem.

Obserwując nagranie ukazujące opuszczającego halę po meczu Embiida, można odnieść wrażenie, że ledwo się on rusza:

Embiid zdobył w pierwszym meczu serii 29 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst, a jego Sixers mimo wszystko przegrali starcie z wyżej rozstawionymi Knicks. Zawodnik opuścił w tym sezonie aż 43 mecze właśnie z powodu kolejnej już kontuzji kolana. Początkowo sugerowano, że nie zdąży on wrócić na Playoffy. Ostatecznie wrócił – obrazki z pierwszego meczu zdają się jednak sugerować, że był to powrót zbyt szybki.

Stawiając za freebet na to, że seria skończy się w 4 mecze, możesz wygrać 157 PLN
kurs z dnia: 22.04.2024
Kurs: 5.25
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.