Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Curry najlepszy w historii? Trener Warriors zabrał głos

NBA News: Curry najlepszy w historii? Trener Warriors zabrał głos

NBA News: Curry najlepszy w historii? Trener Warriors zabrał głos

Shaquille O’Neal oświadczył ostatnio, że – jego zdaniem – Stephena Curry’ego należy bardzo poważnie brać pod uwagę w kontekście najlepszego gracza wszech czasów. Swój głos w sprawie zabrał Steve Kerr, który miał kiedyś okazję grać w jednym zespole z Michaelem Jordanem.

– Zastanawiam się, czy nie jest już to ten czas, by zacząć go uważać najlepszym graczem wszech czasów? – zapytał Shaquille O’Neal w programie „Inside the NBA” po spotkaniu Warriors – Celtics.

O’Neal natychmiast spotkał się z odmową, a inny analityk Kenny Smith zapytał go, czy umieściłby Curry’ego przed sobą na liście mistrzów wszech czasów.

– Tak, oczywiście. O wiele wyżej – odpowiedział O’Neal.

– Dlatego jest moim ulubionym zawodnikiem. Grałem przez 20 lat, oglądałem NBA 20 lat wcześniej. Nigdy nie widziałem takiego gościa jak on. Robi to konsekwentnie i ma mistrzostwa – zaznaczył.

Trener Warriors Steve Kerr dołączył ostatnio do audycji „Willard and Dibs”. Zapytano go o komentarz O’Neala i przedstawił intrygujący kontrargument.

– Podoba mi się to. Moim zdaniem Steph jest najbardziej utalentowanym graczem wszech czasów. Istnieje wiele różnych sposobów patrzenia na to, kto jest najlepszy, a kto jest najbardziej utalentowany. Możesz wziąć pod uwagę wzrost, wzrost i atletykę, liczbę zdobytych punktów z różnych pozycji – zaznaczył.

– Po prostu patrzę na Stepha jako na najbardziej utalentowanego koszykarza, jakiego kiedykolwiek widziałem. Nigdy nie było kogoś takiego, kto miałby takie umiejętności w zakresie zdobywania punktów, a także umiejętności trafiania z dystansu. Do tego rytm, płynność. On genialnie operuje piłką – dodał.

Niezależnie od tego, czy jest on „największym”, „najbardziej utalentowanym”, czy „najbardziej wpływowym” graczem wszech czasów, znakomitą karierę Curry’ego w NBA można zdefiniować na wiele sposobów.

Curry zasługuje na miejsce w Basketball Hall of Fame Naismith Memorial.