NBA News: Co dalej z Vezenkovem? Skomplikowana sytuacja MVP Euroligi

NBA News: Co dalej z Vezenkovem? Skomplikowana sytuacja MVP Euroligi

NBA News: Co dalej z Vezenkovem? Skomplikowana sytuacja MVP Euroligi
Photo by Rocky Widner/NBAE via Getty Images

Sytuacja Sashy Vezenkowa w Sacramento Kings robi się się skomplikowana. 28-letni Bułgar do NBA przeniósł się przed poprzednim sezonem jako świeżo upieczony MVP Euroligi. Związał się z Sacramento Kings trzyletnią umową wartą łącznie 20 milionów dolarów.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Co dalej z Vezenkovem w Kings? Doniesienia są bowiem… Różne. Spróbujmy je uporządkować.

Dwa tygodnie temu do opinii publicznej przedostały się informację jednego z włoskich dziennikarzy z portalu Basketinside, według których Sasha Vezenkov miał otrzymać od Kings następujący komunikat: Nie znajdujesz się w naszych planach na przyszły sezon. W obliczu ewentualnego transferu, Vezenkov miał wahać się, czy zostać w NBA, czy też może wrócić do Europy.

Tu doniesienia zaczynają się rozjeżdżać. Według Seana Cunninghama z Fox40, to nieprawda jakoby Vezenkov rozważał opuszczenie NBA. Prawdą ma być natomiast, że zawodnik jest sfrustrowany tym, jak niewielką rolę odgrywał w rotacji w minionych rozgrywkach. Cunningham, który zasięgnął języka u bliskich znajomych Vezenkova, twierdzi, że zawodnik zamierza wypełnić swój kontrakt.

Czy skończy się na transferze Vezenkova z Kings? Tutaj informacje Cunnighama sugerują, że Kings wcale nie są tak bardzo chętni, by oddawać Bułgara, choć na rynku wzbudza on podobno pewne zainteresowanie. Transfer może też pomóc Kings finansowo – klub po podpisaniu ewentualnego przedłużenia z Malikiem Monkiem może zechcieć poszukać oszczędności.

Sasha Vezenkov w pierwszym sezonie w NBA rozegrał tylko 42 mecze, spędzając na parkiecie po 12 minut. Zdobywał w tym czasie średnio 5,4 punktu i 2,3 zbiórki na mecz.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.