NBA News: Buddy Hield w Warriors!

NBA News: Buddy Hield w Warriors!

NBA News: Buddy Hield w Warriors!
(Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Golden State Warriors po kilku dniach starań udało się pozyskać Buddy’ego Hielda.

Według doniesień Charanii, Buddy Hield trafi do Warriors na zasadzie sign and trade. Podpisał więc nowy kontrakt z dotychczasowym klubem, Philadelphią 76ers, po czym zostanie natychmiast wymieniony. W ten sposób Warriors są w stanie przyjąć nową umowę przekraczając poziom salary cap.

Buddy Hield podpisze dwuletnią, gwarantowaną umowę, wartą 18 milionów dolarów. Trzeci rok jest nie w pełni gwarantowany – formalnie jednak umowa musiała być 3-letnia, żeby móc podlegać procedurze sign and trade.

W zamian do 76ers wędruje 2-rundowy pick w drafcie 2031.

31-letni Hield ostatni sezon spędził w barwach Indiany Pacers, a później – po transferze – Philadelphii 76ers. Rozegrał – co nietypowe – aż 84 mecze sezonu regularnego, notując średnio 12,1 punktu, 3,2 zbiórki i 2,8 asysty. Co ciekawe, Buddy Hield jest na 2. miejscu pod względem liczby trójek trafionych w NBA w przeciągu ostatnich 5 lat. Na 1. miejscu jest jego nowy klubowy kolega, Steph Curry.

Golden State Warriors zbroją się po odejściu Klay’a Thompsona. Do składu zespołu na obwodzie oprócz Hielda dołączył też De’Anthony Melton, a na skrzydle nowym nabytkiem jest doświadczony Kyle Andreson.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.