NBA News: Gdzie trafi Markkanen? Są „agresywni kupcy” na jego kontrakt

NBA News: Gdzie trafi Markkanen? Są „agresywni kupcy” na jego kontrakt

NBA News: Gdzie trafi Markkanen? Są „agresywni kupcy” na jego kontrakt
(Photo by Patrick Smith/Getty Images)

Tegoroczne offseason rozwiązało się stosunkowo szybko. Niewiele było spektakularnych transferów (jeszcze?), a wśród wolnych agentów niewiele zostało już elektryzujących nazwisk. Wciąz nie wiemy jednak jeszcze jednego – co z Lauri Markkanenem?

Wiemy właściwie od początku offseason, że Utah Jazz wystawili swojego skrzydłowego na przysłowiową „listę transferową”. Okienko chwilę już trwa, a sytuacja Fina nadal nie jest jasna. Według doniesień, mocno zainteresowane są trzy drużyny: Golden State Warriors, Sacramento Kings i San Antonio Spurs. Według Jake’a Fischera z Yahoo!Sports, Sacramento Kings byli już blisko pozyskania Markkanena z konkretną ofertą transferową na stole:

„Kings, według mojej wiedzy, wcześniej w tym tygodniu byli blisko takiego transferu. […] Nie mogę powiedzieć więcej, ale były telefony wśród ludzi w lidze sugerujące, że rozmowy były na zaawansowanym etapie.”

Jake Fischer z Yahoo!Sports

Według badających temat Tony’ego Jonesa, Kule’a Drapera i Kevina Gleasona z The Athletic, każda z trzech zainteresowanych ekip przedstawiła Jazz konkretną ofertę za Lauri Markkanena.

Wygląda jednak na to, że zmieniło się podejście do sprawy samych Utah Jazz.

Według najnowszego raportu The Athletic, Utah Jazz wcale nie są już tak mocno przywiązani do pomysłu handlowaniem umowy Markkanena. Obecnie musieliby być naprawdę zachwyceni ofertą, żeby rozważyć oddanie swojej gwiazdy. To z kolei może się wydarzyć – Chris Haynes z TNT określa Warriors jako „agresywnych” w próbach pozyskania Markkanena. problem może stanowić brak interesujących picków w drafcie, które są ulubioną rzeczą do pozyskiwania w wymianach przez managera Jazz, Danny’ego Ainge’a.

Zarówno Warriors jak i Kings, łączeni z Markkanenem, wcześniej byli też łączeni z Brandonem Ingramem, którego czas w New Orleans Pelicans zdaje się, że dobiegł już końca. Niewykluczone, że zobaczymy scenariusz, w którym te dwie drużyny „dzielą się” wspomnianymi zawodnikami.

27-letni Lauri Markkanen po przełomowym dla niego sezonie 2022/23 i zdobyciu nagrody Most Improved Player, nie zaliczył kolejnego kroku do przodu – można mówić nawet o niewielkim regresie. W minionym sezonie nie dostał się już do Meczu Gwiazd i notował nieco słabsze niż rok temu 23,2 punktu, 8,2 zbiórki i 2 asysty na mecz. Rozegrał też tylko 55 spotkań z powodu kontuzji ramienia. Tej samej kontuzji, przez którą nie zagra dziś w meczu kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich przeciwko Polsce.

Mecz Polska – Finlandia w ramach turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu odbędzie się dziś (4.07.2024) o godzinie 20:30:

Stawiając za 34 PLN freebet od SUPERBET na wygraną Polski, możesz wygrać 48 PLN!
kurs z dnia: 4.07.2024
Kurs: 1.60
możesz zagrać
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

superbet logo mecz Polski obejrzysz za darmo w SUPERBET 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.