Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Bucks opłacają… trzech trenerów. Tyle będzie zarabiał Rivers!

NBA News: Bucks opłacają… trzech trenerów. Tyle będzie zarabiał Rivers!

Po zatrudnieniu Doca Riversa na stanowisko pierwszego trenera, na liście Milwaukee Bucks jest w tym momencie… trzech szkoleniowców. Wynagrodzenia pobierają ponadto Mike Budenholzer i Adrian Griffin. Wyciekła kwota zarobków Riversa.

Sporo zmian zachodzi w ekipie Milwaukee Bucks. Szefowie klubu – mimo bilansu 30:13 – zdecydowali się na zwolnienie dotychczasowego trenera Adriana Griffina. W jego miejsce zatrudniono doświadczonego Doca Riversa, który wcześniej pracował w Magic, Celtics (zdobył tam tytuł w 2008), Clippers i 76ers.

W Bucks liczą na duże doświadczenie Riversa, choć ten ostatnio pracował bez większych sukcesów. Miał za to sporo wpadek w fazie play-off. Przez to tracił pracę w Clippers i 76ers.

Strony uzgodniły kontrakt do końca sezonu 2026-2027 o wartości około 40 milionów dolarów.

Ponieważ obecny sezon jest już w połowie, Rivers otrzyma wynagrodzenie w wysokości ponad 11 milionów dolarów rocznie przez 3,5 sezonu.

Kluczowa informacja jest taka, że na liście płac Bucks jest w tym momencie… trzech trenerów: Rivers, Budenholzer i Griffin.

Do czasu, gdy Erik Spoelstra podpisał przedłużenie umowy z Miami Heat, Monty Williams był najlepiej opłacanym trenerem w NBA. Szkoleniowiec Pistons pobiera około 13 milionów dolarów za sezon.