NBA News: Brak zaangażowania w Brooklyn Nets? Zarząd liczy na zmiany

NBA News: Brak zaangażowania w Brooklyn Nets? Zarząd liczy na zmiany

NBA News: Brak zaangażowania w Brooklyn Nets? Zarząd liczy na zmiany

Brooklyn Nets przerwę związaną z All-Star Week wykorzystali na przeprowadzenie zmian w zespole. Zarząd podjął decyzję o zwolnieniu trenera Jacque Vaughna po niespełna 2 latach współpracy. Powodem zwolnienia są oczywiście rozczarowujące wyniki sportowe, jednak można też śmiało uznać, że jednym z głównych powodów jest brak zaangażowania.

Lider Nets, Mikal Bridges, tak wypowiadał się po przegranym niedawno bardzo wysoko meczu z Boston Celtics:

„Nie można po prostu odpuścić sobie po takiej porażce, jak gdyby nigdy nic. Może gdybyśmy przegrali jakiś równy mecz w końcówce, ale dostaliśmy oklep różnicą 50 punktów. Wiele rzeczy tutaj nie działa i trzeba to naprawić.”

– Mikal Bridges

Choć Bridges nie wspomniał nazwiska trenera Vaughna, to trzeba taki słowa interpretować jako spory kamień wrzucony do ogródka szkoleniowca. Czy porażka różnicą 50 punktów była czynnikiem decydującym? Według Seana Marksa nie:

„Nie wydaje mi się, żeby była jedna sytuacja, która definitywnie wpłynęła na nasze wyniki, albo na naszą decyzję [o zwolnieniu trenera – przyp. red.]. Myślę, że wiele czynników do tego doprowadziło.”

– Sean Marks, GM Nets

Sean Marks w trakcie konferencji prasowej wskazał na to, że słabe wyniki sportowe (bilans 21-33 i 11. miejsce na wschodzie) były w dużej mierze wypadkową braku zaangażowania, za który to trener Vaughn – w domyśle – był odpowiedzialny:

„Chodzi o poziom rywalizacji. Nie będziemy najbardziej utalentowanym zespołem w lidze – nie jestem idiotą. Absolutnie to rozumiem. Ale jednocześnie jest to przecież utalentowana grupa młodych gości. Moje oczekiwania – myślę, że także ich oczekiwania – powinny być takie, by wzajemnie być odpowiedzialnym za robienie tych wszystkich małych rzeczy. Zaangażowanie w każdą akcję, walka o stykowe piłki, kontestowanie rzutów, rzucanie się na parkiet…

To są rzeczy, których powinno się oczekiwać, kiedy jesteś w takim miejscu, w jakim my jesteśmy teraz. To chciałbym widzieć przez te następne 28 spotkań, a nie widziałem tego szczerze mówiąc do tej pory. Nie zawsze był tu najwyższy poziom zaangażowania.”

– Sean Marks, GM Nets

Cytowany już wyżej Mikal Bridges wskazuje na nie tylko brak zaangażowania, ale też problem z warsztatem trenerskim zwolnionego szkoleniowca:

„Wiem, że wielu gości wypada z rotacji, potem wraca, znów wypada… Ale myślę po prostu, że nie byliśmy wystarczająco skupieni po obu stronach parkietu na tym, co dokładnie powinniśmy robić. Rzeczy, które robiliśmy – powinny być trochę bardziej sprecyzowane. […]”

– Mikal Bridges

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.