NBA News: JJ Redick ostro o trenerze Riversie! Zawodnicy stają w jego obronie

NBA News: JJ Redick ostro o trenerze Riversie! Zawodnicy stają w jego obronie

NBA News: JJ Redick ostro o trenerze Riversie! Zawodnicy stają w jego obronie

Jedną z głównych historii tej części sezonu jest postawa Milwaukee Bucks pod wodzą nowego trenera, Doca Riversa. Po zatrudnieniu popularnego szkoleniowca, Bucks notują jak do tej pory bardzo rozczarowujący bilans 3-7, co tylko rozpala już wcześniej trwające dyskusje o tym, czy Doc rzeczywiście jest na ten moment odpowiednim wyborem.

Rivers w trakcie All-Star Week pytany był o słaby start za sterami nowego zespołu. Przyznał, że pierwotnie chciał przejąć Bucks dopiero po Meczu Gwiazd, wiedząc, że objęcie stanowiska przed trudną trasą wyjazdową „nie jest najmądrzejsze”.

Rivers objął posadę przed pięcioma kolejnymi meczami wyjazdowymi: z Nuggets, Blazers, Mavericks, Jazz i Suns. Zanotowali w tej trasie wynik 1-4, a po niej, w pięciu kolejnych meczach, 2-3.

Słowa te sprowokowały JJ Redicka – eksperta ESPN, a także byłego gracza trenera Riversa – do dość gorzkiego komentarza:

„Widzę ten trend od lat! Tym trendem są wieczne wymówki. Doc, rozumiemy – przejęcie drużyny w środku sezonu jest trudne. To nie jest łatwe, wiemy. Tak, jak bycie przetransferowanym w środku sezonu jest trudne dla gracza. Wiemy. Ale to są ciągłe wymówki. Ciągłe wrzucanie swojego zespołu pod przysłowiowy autobus. Przegrali z Memphis? O, wina graczy… Memphis grało gośćmi z G-League! Spójrz na wypowiedzi z tego weekendu: Teraz chce przypisywać sobie, że transfer Jamesa Hardena do Clippers wypalił? U tego gościa nie ma żadnego brania na siebie odpowiedzialności!”

– JJ Redick

Mówiąc o wypowiedziach Doca Riversa z weekendu, Redick ma na myśli wypowiedź o transferze Hardena do Clippers, kiedy to dla ClutchPoints powiedział on, że „To oczywiście ja byłem tym, z którym konsultowali tę decyzję.”.

JJ Redick spędził 15 sezonów na parkietach NBA, z czego 4 w barwach Clippers pod wodzą właśnie trenera Doca Riversa. W tym roku Redick będzie członkiem ekipy medialnej ESPN na Finały NBA, zastępując w niej… Właśnie Doca Riversa, który odszedł z ESPN, by objąć Milwaukee Bucks.

Swojego nowego trenera w obronę wziął Pat Beverley, który do Bucks trafił w trakcie niedawnego Trade Deadline:

„Ten gość, Doc, właściwie uratował Twoją karierę. Wystawiał Cię w pierwszej piątce, kiedy nikt inny nie chciał. A Ty idziesz na emeryturze do telewizji i mówisz coś takiego.”

– Pat Beverley

JJ Redick odpowiedział Beverley’owi, że oprócz oferty z Clippers Doca Riversa, miał wówczas też inną czteroletnią umowę z gwarancją gry w pierwszym składzie.

Pat Beverley nie jest jedynym, który broni trenera Riversa. Nie jest niespodzianką, że po jego stronie stanłą jego syn, Austin Rivers – były koszykarz, a obecnie także ekspert ESPN:

„Jak na kogoś, kto „nie bierze odpowiedzialności”, wydaje się, że zawsze ponosi odpowiedzialność i jest tym, którego zwalnia się, gdy coś nie idzie dobrze. […]”

– Austn Rivers
superbet logo OGLĄDAJ MECZE MILWAUKEE BUCKS ZA DARMO! 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.