NBA News: Brak kasy dla DeRozana? Nowy faworyt do jego pozyskania

NBA News: Brak kasy dla DeRozana? Nowy faworyt do jego pozyskania

NBA News: Brak kasy dla DeRozana? Nowy faworyt do jego pozyskania
(Photo by Quinn Harris/Getty Images)

Rynek wolnych agentów w NBA powoli wygasa. Jedynym dużym nazwiskiem, które pozostaje w grze, jest DeMar DeRozan, który nie dogadał się z Chicago Bulls w sprawie nowej umowy. Gdzie odejdzie?

Okazuje się, że rynek nie jest łaskawy dla DeMara DeRozana. Drużyny, które miały pieniądze do wydania, już to zrobiły i nie mają już miejsca na kolejną gwiazdę. Rozwiązaniem wydawać mogłoby się obniżenie finansowych oczekiwań DeRozana i podpisanie niższej umowy, choćby na rok. Według doniesień Chrisa Haynesa z Bleacher Report, taki scenariusz nie jest brany pod uwagę w obozie koszykarza:

„Dla drużyn, które mogłyby wykonywać telefony, czy wyrażać zainteresowanie wzięciem DeRozana na Mid Level Exception, które wynosi obecnie około 13 milionów… Powiedziano mi, że to nie jest brane pod uwagę.”

– Chris Haynes, Bleacher Report

Przypomnijmy – na mocy poprzedniego kontraktu, DeRozan zarabiał około 27 milionów dolarów rocznie.

Obecnie jego finansowe oczekiwania spełnić mogą tylko dwa kluby. Utah Jazz i Detroit Pistons to jedyne zespoły, które dysponują jeszcze miejscem w salary cap na przyjęcie kontraktu rzędu 30 milionów dolarów za sezon. Ani te drużyny, ani DeRozan, mogą nie mieć wspólnego interesu.

Wśród najbardziej zainteresowanych usługami DeRozana ekip przewijają się przede wszystkim Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers, Sacramento Kings, ale też Miami Heat, których Jovan Buha z The Athletic określa obecnie mianem faworytów do pozyskania zawodnika.

Każdy z tych zespołów, żeby pozyskać DeRozana, musiałby dogadać się z Chicago Bulls na tzw. sign and trade. Oznacza to, że DeRozan formalnie podpisze nową umowę z Bulls, po czym zostanie natychmiast wytransferowany.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.